Przejazd rowerowy w centrum miasta już gotowy

11 maja 2022, 13:00
Joanna Karjalainen
Nowy przejazd rowerowy w centrum Gdyni. Więcej zdjęć (1)

Nowy przejazd rowerowy w centrum Gdyni.

fot. ZDiZ w Gdyni

Nowy przejazd rowerowy w centrum Gdyni.

fot. ZDiZ w Gdyni

Rowerzyści mogą już korzystać z nowego przejazdu łączącego drogi rowerowe wzdłuż ul. 10 Lutego i ul. Władysława IVMapka w centrum Gdyni.Ukończenie przejazdu rowerowego było ostatnim elementem wykonania trasy rowerowej przyległej do głównej osi transportowej Gdyni, łączącej południowe dzielnice miasta od granicy z Sopotem, wzdłuż al. Zwycięstwa, ze Śródmieściem i dalej przy ul. Morskiej do granicy z Rumią.

- Dzięki ostatniej inwestycji przejazd rowerem przez centrum miasta będzie szybszy, łatwiejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Gdynia stale rozwija infrastrukturę rowerową: powstają nowe ścieżki, poprawia się jakość dróg, tworzone są udogodnienia znacząco wpływające na wygodę i bezpieczeństwo entuzjastów dwóch kółek.

Do Pracy Jadę Rowerem. Do akcji można dołączyć w każdej chwiliWykonawcą przebudowy skrzyżowania była firma Zakład Usług Inżynierii Ruchu z Gdyni. Łączny koszt robót wyniósł 66 975,23 zł i obejmował wykonanie dokumentacji projektowej, montaż i przebudowę masztów sygnalizacji świetlnej, oświetlenia, monitoringu, niezbędne roboty drogowe i oznakowanie.
Czy twoim zdaniem po centrum Gdyni dobrze jeździ się rowerem?
29%

tak, jest coraz lepiej i bezpieczniej

17%

nie zauważam zmian w stosunku do zeszłych lat

32%

jest coraz gorzej, nerwowo i niebezpiecznie

22%

nie jeżdżę rowerem

zakończona

łącznie głosów: 326

Opinie wybrane


wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.