Rodzinnie wśród jezior i Mokradeł Bieszkowickich

24 czerwca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem


W niedzielę 19 czerwca 2016 r. Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa pierwszej tegorocznej edycji imprezy zorganizowanej przede wszystkim z myślą o najmłodszych rowerzystach przebiegała wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Prawie 20 km pętla wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od jakiegokolwiek ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, na które kiełbaski ufundował zakład mięsny -Prime Food Przechlewo.I Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i ich rodziców. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 50 osób. Maluchy w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach i przyczepkach... różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Prócz rodzin z dziećmi na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało pętla wiodąca wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego - okolice te, to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych, okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że turysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie i poznać jej kwintesencję. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy kilka jezior, zarówno zdatne do kąpieli i plażowania, jak i objętych ochroną.

Niestety także i w tym rejonie widać nieumiejętną gospodarkę leśną i mnóstwo zniszczonych dróg, które do ścince pozostawiono na pastwę losu uprzykrzając życie turystom.

Dane trasy i ślad gps:

Początek i koniec trasy: Parking nad Jeziorem Borowo
niedaleko miejscowości: Nowy Dwór Wejherowski
Dystans: 18,6 km
Czas jazdy bez postojów: 2 godziny

Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i ruchu samochodów
Nawierzchnia: przeważają leśne dukty, na których sporadycznie występuje piach i kamienie
Zalecany rower: górski/crossowy, przejezdna z przyczepką

Ślad GPS oraz mapa wycieczki

Na zakończenie I Rodzinnego Pikniku Rowerowego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi mapami i przewodnikami po okolicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Rozlosowane zostały także przewodniki po - rowerowej trasie GreenVelo.

Pyszne kiełbaski na ognisko ufundował zakład mięsny -Prime Food Przechlewo.

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci, z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Tomasz Kmieć [GR3miasto]

Rajd prowadzili: Krzysztof Kochanowicz, Maciej Pochylski, Tomasz Kmieć

Kolejne Rodzinne Pikniki Rowerowe przed nami...

Jak zapowiada organizator będą odbywały się one aż po koniec września, przynajmniej raz w miesiącu, a trasy wieść będą z dala od cywilizacji i ruchu samochodowego, lasami, wśród jezior, łąk i malowniczych terenów, zachęcających do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Firma: Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com

Parametry trasy

20 km

Region - Trójmiasto i okolice

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową