Rodzinnie wśród jezior i Mokradeł Bieszkowickich

24 czerwca 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa pierwszej tegorocznej edycji imprezy zorganizowanej przede wszystkim z myślą o najmłodszych rowerzystach przebiegała wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Prawie 20 km pętla wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, z dala od jakiegokolwiek ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, na które kiełbaski ufundował zakład mięsny -Prime Food Przechlewo.I Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i ich rodziców. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 50 osób. Maluchy w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach i przyczepkach... różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Prócz rodzin z dziećmi na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało pętla wiodąca wśród malowniczych jezior i mokradeł otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego - okolice te, to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych, okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że turysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie i poznać jej kwintesencję. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy kilka jezior, zarówno zdatne do kąpieli i plażowania, jak i objętych ochroną.

Niestety także i w tym rejonie widać nieumiejętną gospodarkę leśną i mnóstwo zniszczonych dróg, które do ścince pozostawiono na pastwę losu uprzykrzając życie turystom.

Dane trasy i ślad gps:

Początek i koniec trasy: Parking nad Jeziorem Borowo
niedaleko miejscowości: Nowy Dwór Wejherowski
Dystans: 18,6 km
Czas jazdy bez postojów: 2 godziny

Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i ruchu samochodów
Nawierzchnia: przeważają leśne dukty, na których sporadycznie występuje piach i kamienie
Zalecany rower: górski/crossowy, przejezdna z przyczepką

Ślad GPS oraz mapa wycieczki

Na zakończenie I Rodzinnego Pikniku Rowerowego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi mapami i przewodnikami po okolicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Rozlosowane zostały także przewodniki po - rowerowej trasie GreenVelo.

Pyszne kiełbaski na ognisko ufundował zakład mięsny -Prime Food Przechlewo.

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci, z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Tomasz Kmieć [GR3miasto]

Rajd prowadzili: Krzysztof Kochanowicz, Maciej Pochylski, Tomasz Kmieć

Kolejne Rodzinne Pikniki Rowerowe przed nami...

Jak zapowiada organizator będą odbywały się one aż po koniec września, przynajmniej raz w miesiącu, a trasy wieść będą z dala od cywilizacji i ruchu samochodowego, lasami, wśród jezior, łąk i malowniczych terenów, zachęcających do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Firma: Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com

Parametry trasy

20 km

Region - Trójmiasto i okolice

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową

Opinie (30) ponad 20 zablokowanych

 • Wystarczyło kiełbasek :)? Za rok jadę, dzieciaki będą wystarczająco duże. (9)

  • 0 31

  • (2)

   ja bym pojechał, ale ja jako dzieciak pewnie jestem za duży i musiałbym z siostrą razem zapłacić każde z nas po 20 zł za 20 km, więc razem 40 PLN + 40 zł za Tatę i Mamę
   Co daje suma summarum 80 zł

   • 37 4

   • No musiałbyś i co z tego? (1)

    Jeśli nie masz na waciki, zarób sobie.
    A jeśli zydujesz, siedź ze starymi w chacie i zbijaj bąki przed telewizorem, tak będzie najtaniej.

    • 7 38

    • Wszystko chcieliby za darmo, to takie przyzwyczajenie z dawnych czasów

     Za darmo też pracujesz?
     Pochwal się własnymi inicjatywami charytatywnymi?
     RWM mówisz. Fakt, jest taka strona, gdzie spotykają się ludzie i uprawiają różnorodne formy turystyki razem, ale tam akurat nie ma

     Za darmo też pracujesz?
     Pochwal się własnymi inicjatywami charytatywnymi?
     RWM mówisz. Fakt, jest taka strona, gdzie spotykają się ludzie i uprawiają różnorodne formy turystyki razem, ale tam akurat nie ma żadnej imprezy tego typu, chyba że byśmy skrzyknęli się rodzinnie? Marzenia są piękne.
     Ps. dziękuje organizatorom za świetny wypad, z pewnością piszę się na kolejne.

     • 5 28

  • Było spokojnie po dwie i więcej dla każdego! (5)

   Po co czekać aż rok? Jeszcze w tym sezonie, jak zapowiadał Krzysiek będzie kilka edycji. Jeśli moge coś zasugerować, to może bardziej w zapowiedziach dać informację, że to wycieczka dla radzących sobie rodziców i ich

   Po co czekać aż rok? Jeszcze w tym sezonie, jak zapowiadał Krzysiek będzie kilka edycji. Jeśli moge coś zasugerować, to może bardziej w zapowiedziach dać informację, że to wycieczka dla radzących sobie rodziców i ich dzieci. Nie rozumiem, jak można mieć taki tupet, żeby przyjechać na wycieczkę licząc że organizator będzie się opiekował na trasie podczas gdy paniusia prowadzi sobie rower pod każdy podjazd i ze zjazdu również. Ludzie jak się nie umie jeździć na rowerze, to nie jeździcie na takie wypady, bo opóźniacie całą resztę, czyli 48 osób które są w stanie równym tempem jechać w zwartej grupie. Prędkość 6-8 km/h pokonał mój 5-latek i wyprzedzajac głównego prowadzącego ze słowami: "co tak wolno?;)"

   Dziwię się też organizatorom, że gdy rozciągnął się peleton na kilka kilometrów, to nie wycofali nieradzących sobie uczestników od razu. Gdyby nie przydługie postoje w oczekiwaniu na takie sieroty byłoby naprawdę super. Może żeby zabić czas postojów, można by pomyśleć nad jakimiś ciekawymi zabawami dla tych co dojechali szybciej, tak tylko gdybam??? Wycieczkę i piknik z dziećmi zaliczam jednak do udanych. Szacunek dla prowadzących i zamykającego. Maciej - masz anielską cierpliwość! :)

   • 7 25

   • nie mierz wszystkich dzieci swoją miarą (1)

    Wycieczka dla niektórych dzieci była ekstremalna = przez piachy, długie podejścia i kamienne zjazdy. Sam pomagałem niektórym dziewczynkom przenosić rowery bo już nie miały siły a ich mamy zajmowały się swymi młodszymi

    Wycieczka dla niektórych dzieci była ekstremalna = przez piachy, długie podejścia i kamienne zjazdy. Sam pomagałem niektórym dziewczynkom przenosić rowery bo już nie miały siły a ich mamy zajmowały się swymi młodszymi pociechami. To, że zaprawieni lub bez małych dzieci ruszyli dziarsko do przodu nie oznacza, ze ci najmłodsi będą w stanie ich dogonić (organizator napisał że mogą jechać nawet 4-latki!). Ostatecznie czworo dzieci przyjechało po czasie a jedną dziewczynkę (5-latkę) trza było podwieźć samochodem na ostatnim odcinku. Gdyby trasa była mniej stroma to zapewne dałyby radę jechać równo ze starszymi. A skoro to rajd rodzinny to trzeba rozważyć różne trudne scenariusze.

    • 23 2

    • Organizator napisał że mogą jechać maluchy...

     ...ale albo w foteliku, albo w przyczepce. Samodzielnie na rowerkach zaś dzieci od 8 lat. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

     • 0 0

   • Paweł (2)

    koles a ty cos taki harpagan, na wyścig kolarski się wybrales czy na piknik z dziecmi.
    jak chcesz w godzine machnąć dystans to zapisz się na , Garmina albo na cyklo, albo inny maraton.

    • 12 1

    • A kto powiedział że rodzinny wypad ma równać się totalnemu zamulaniu bądź spacerze z rowerem u boku? (1)

     Za zawodami rowerowymi nie przepadam. Zdecydowanie wolę turystykę rowerową zarówno na dłuższych jak i krótszych dystansach. Wszystko zależy moich towarzyszy. Moim zdaniem jednak tempo podczas powyższego rodzinnego

     Za zawodami rowerowymi nie przepadam. Zdecydowanie wolę turystykę rowerową zarówno na dłuższych jak i krótszych dystansach. Wszystko zależy moich towarzyszy. Moim zdaniem jednak tempo podczas powyższego rodzinnego pikniku rowerowego było bardzo niskie; zdecydowanie za niskie, a wszystko przez zupełnie nieradzące sobie pierdoły.
     Ps. Zenek, a ty pewnie jesteś tym przykładnym mężem i ojcem, który pocisnął do przodu zostawiając totalnie nieradzącą sobie żonę z dzieckiem? Nie wstyd ci?

     • 2 5

     • A kto powiedział że rodzinny wypad ma równać się totalnemu zamulaniu bądź spacerze z rowerem u boku?

      Paweł, hmmm.. Żona to stare dzieje , zona sobie radzi bo jest operatywna .mamy ze soba kontakt , dziecko już ma swoje zycie, to taki stary kon co własnymi drogami chadza.Ja przez to ze już nie mam małych dzieci

      Paweł, hmmm.. Żona to stare dzieje , zona sobie radzi bo jest operatywna .mamy ze soba kontakt , dziecko już ma swoje zycie, to taki stary kon co własnymi drogami chadza.Ja przez to ze już nie mam małych dzieci nie uczestnicze w takich inicjatywach co nie oznacza ze ich nie popieram. |I nie jest mi wstyd :)

      Pawel ja widze ze ty jestes znawca rodzinnych piknikow rowerowych i jakie powinno obowiazywac tempo.domyslam sie ze powinno oscylować na poziomie 15-25 /h .To odpowiednie tempo dla małych dzieci i niedzielnych matek.

      • 0 1

 • Małe co nieco (9)

  Chociaż zwykle organizatorzy podobnych imprez zastrzegają się, że nie są serwisem rowerowym dla uczestników imprezy, to jednak przy takich okazjach sugerowałbym organizatorom zwracanie uwagi na prawidłowe wyregulowanie

  Chociaż zwykle organizatorzy podobnych imprez zastrzegają się, że nie są serwisem rowerowym dla uczestników imprezy, to jednak przy takich okazjach sugerowałbym organizatorom zwracanie uwagi na prawidłowe wyregulowanie rowerów przed wycieczką, co, po pierwsze, przyczyniłoby się do prawidłowego i wygodnego korzystania z rowerów w ogóle, i, po drugie, w części poprawiłoby sprawność przejazdu rowerzystów na imprezie.
  Oczywiście, zwłaszcza przy dużej liczbie uczestników, nierealne jest dokładne sprawdzenie stanu ich sprzętu, ale zwrócenie uwagi na prawidłowe ustawienie chociażby odległości siodełek od pedałów znacznie poprawiłoby wydatek energetyczny niewprawnych rowerzystów i usprawniłoby przejazd grupy jako całości. Na załączonym do artykułu materiale filmowo-zdjęciowym widać fatalne ustawienie sprzętu u niektórych rowerzystów, a zwłaszcza u dzieci, co, nawiasem mówiąc, niezbyt dobrze świadczy o ich opiekunach, nie zwracających na to uwagi.
  Reasumując, wydaje mi się, że, przed wyjazdem takiej typowo amatorskiej grupy, poświęcenie pół godziny na poprawienie podstawowych spraw związanych ze sprzętem oraz zwrócenie uwagi na regularne przyjmowanie odpowiednich napojów, obok oczywistego krótkiego instruktażu z zakresu bezpieczeństwa jazdy w grupie i po drogach publicznych, zwiększyłoby sprawność i walory imprezy nastawionej na propagowanie wycieczek rowerowych.

  • 30 5

  • Symbol czasów...
   W dobie internetu dorosłych kretynów trzeba prowadzić za rękę i pokazywać palcem.
   W latach 70/80 to wygląda na to, że umarliby z głodu.

   • 2 22

  • Małe co nieco (7)

   Mariusz nie widze przeciw wskazan bys zajol się tym problemem przed wyruszeniem na trase. gdac to każdy potrafi ale tak sam z siebie pomoc to już za ciężko.

   To może lepiej nic nie mowic skoro się nie chce pomoc.

   • 1 16

   • (6)

    Chyba źle odczytałeś moją wypowiedź. Od kilku lat nie uczestniczę w wycieczkach Grupy Rowerowej Trójmiasto. Na powyższej też nie byłem. Jednakże, z racji tego, że relacje z wycieczek tej grupy są umieszczane na

    Chyba źle odczytałeś moją wypowiedź. Od kilku lat nie uczestniczę w wycieczkach Grupy Rowerowej Trójmiasto. Na powyższej też nie byłem. Jednakże, z racji tego, że relacje z wycieczek tej grupy są umieszczane na trójmiejskim portalu, to nieraz je czytam i czasem zdarza mi się napisać jakąś uwagę, o ile, z racji mojego czynnego zainteresowania tematyką rowerową, uważam, że może ona się na coś przydać. Możesz zgadzać się z moimi uwagami lub nie i się do nich merytorycznie odnieść, ale, parafrazując Twoją wypowiedź, może już lepiej nic nie napisać, jeżeli ma to tylko przyjąć formę nieuzasadnionej pretensji.

    • 16 1

    • Od kilku lat nie uczestniczę w wycieczkach Grupy Rowerowej Trójmiasto (5)

     nieraz je czytam i czasem zdarza mi się napisać jakąś uwagę

     mariusz, TAK trzymaj!!!
     twoje cenne uwagi pomagają organizatorowi doskonalić zawodowy warsztat pracy i osiągnąć perfekcyjną jakość

     • 16 1

     • Od kilku lat nie uczestniczę w wycieczkach Grupy Rowerowej Trójmiasto (4)

      Mariusz, może i lepiej ze już nie uczestniczysz bo bys na pewno wszystkich pouczal i krytykowal .

      • 3 17

      • (3)

       Wyciągasz nieuprawnione wnioski z mojej wypowiedzi, a, być może, chodzi ci tylko o praktykowanie hejterstwa. Zapewne nigdy nie jeździłeś ze mną, bo inaczej wiedziałbyś, że nigdy nie pouczałem, ani nie krytykowałem

       Wyciągasz nieuprawnione wnioski z mojej wypowiedzi, a, być może, chodzi ci tylko o praktykowanie hejterstwa. Zapewne nigdy nie jeździłeś ze mną, bo inaczej wiedziałbyś, że nigdy nie pouczałem, ani nie krytykowałem nikogo na jakiejkolwiek wycieczce (dotyczy to nie tylko GR3miasto) i nie sądzę, żeby uczciwie takie zarzuty stawiał mi ktoś, kto poznał mnie na wycieczce. W trakcie wycieczek zdarzało mi się pomagać innym, a na wycieczkach, które sam zorganizowałem i prowadziłem nie potrzebowałem krytycznie odnosić się do nikogo, dostosowując się do możliwości i oczekiwań ich uczestników, nawet modyfikując przebieg wycieczki, jeżeli zaistniała taka potrzeba.
       Zdarzyło mi się napisać w necie kilka pozytywnych i kilka krytycznych uwag na temat wycieczek rowerowych, ale to inna sprawa. Pod tym artykułem też są różne wypowiedzi i nie sądzę, żeby był to powód do brzydkiego stygmatyzowania ich autorów.

       • 16 1

       • Mariusz, szanuje twoje uwagi, gdyż niekiedy faktycznie trafiasz w dziesiątkę... (2)

        ...jednak jako organizator wielu wycieczek powinieneś wiedzieć, ze nie wszystko jest tak łatwe i osiągalne.
        Ps. Nie mam czasu uczestniczyć w tych dyskusjach. Pozdrawiam wszystkich z pięknych tatrzańskich szlaków i do zobaczenia za tydzień lub dwa;)

        • 2 44

       • (1)

        Ech, tu dałem się niepotrzebnie sprowokować do spraw dotyczących mojej osoby, zamiast krótko uciąć hejterską prowokację.
        Jeżeli piszę jakieś uwagi, to na ogół staram się pisać konstruktywnie i wyrażać tak, żeby

        Ech, tu dałem się niepotrzebnie sprowokować do spraw dotyczących mojej osoby, zamiast krótko uciąć hejterską prowokację.
        Jeżeli piszę jakieś uwagi, to na ogół staram się pisać konstruktywnie i wyrażać tak, żeby nie były odebrane jako złośliwość. Ale czasem ich odbiór bywa różny, a zdarza się tendencyjnie hejtersko wykorzystywany. Takie są też "uroki" wolnego Internetu.
        Również pozdrawiam wszystkich.

        • 16 1

       • Ech, tu dałem się niepotrzebnie sprowokować do spraw dotyczących mojej osoby, zamiast krótko uciąć hejterską prowokację.

        Mariusz, internet nie daje drugiej szansy na uratowanie głupoty. raz powiedziana zostaje na wieki.

        • 10 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Rodzinny Piknik Rowerowy

  Trasa (1)

  Czy jest szansa na umieszczenie jakiejś mapki z tą trasą, tak abym mógł ją z synem powtórzyć w nadchodzący weekend?
  Pozdrawiam

  • 25 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Rodzinny Piknik Rowerowy

   W relacji jest link do mapki i śladu GPS;)

   ślad można pobrać po zarejestrowaniu się w serwisie Traseo.pl
   Albo napisać do mnie maila z prośbą, to wyślę w załączniku.

   • 4 44

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.