Rodzinnie wokół trzech jezior w okolicach Kamienia

15 września 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Rodzinny Piknik Rowerowy z GR3miasto

Już po raz trzeci w to lato, Grupa Rowerowa 3miasto zorganizowała Rodzinny Piknik Rowerowy. Trasa imprezy skierowanej przede wszystkim do najmłodszych rowerzystów przebiegała wśród malowniczych łąk i lasów. Krajobraz uzupełniały także panoramy na trzy jeziora: Wycztok, Otalżyno i Kamień. Prawie 19 km pętla wiodła drogami asfaltowymi oraz gruntowymi, z dala od ruchu drogowego. Na zakończenie rowerowej przygody zorganizowano ognisko, przy którym organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy i przewodniki turystyczne okolic Trójmiasta. Kolejne tego typu wypady rowerowe kontynuowane będą przez okres jesieni, a gdy zrobi się chłodniej powędrujemy.Opisana trasa to ciekawy kąsek dla osób gustujących w krótkich trasach terenowych:

Trzeci Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i dorosłych. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 30 osób. Maluchy w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach. Różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Prócz rodzin z dziećmi na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało pętla wiodąca wśród malowniczych jezior wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego wszak okolice te, to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek.

Bliskie sąsiedztwo malowniczych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że możemy jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie i poznać jej kwintesencję. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc wypoczynku, które można wykorzystać podczas rodzinnych pikników za miastem.

Dane naszej trasy i ślad gps:

Początek i koniec trasy: Parking nad Jez.Wycztok (w niektórych źródłach także Jez.Wysoka)
Miejsce na ognisko: palenisko przy plaży nad Jeziorem Wycztok
Dystans: 19 km
Czas jazdy z postojami: 4,5 godziny

Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i wzmożonego ruchu samochodów
Nawierzchnia: drogi asfaltowe, gruntowe, na których sporadycznie występuje piach

Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką dziecięcą

Mapa wycieczki oraz ślad GPS

Na zakończenie III Rodzinnego Pikniku Rowerowego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi mapami i przewodnikami po okolicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci, z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]

Zobacz także relacje:

>>> z pierwszej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
>>> z drugiej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
Kolejne Rodzinne Pikniki Rowerowe przed nami, najbliższy już październiku

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com

Parametry trasy

19 km

Region - Trójmiasto i okolice

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową