Joga w plenerze dla ciała i umysłu

17 lipca 2020, 11:00
Joanna Skutkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Polo na rowerach. Jak w to się gra? Treningi pod Ergo Areną dla wszystkich

Joga działa łagodząco na ciało i umysł, wycisza i relaksuje, a jednocześnie napełnia dobrą energią. Podobnie działa przebywanie nad morzem, możliwe do odbierania wszystkimi zmysłami naraz. Wykorzystując walory Trójmiasta, instruktorzy jogi w sezonie letnim zapraszają do wspólnej praktyki na plaży lub w podobnie atrakcyjnej, kojącej nerwy okolicy pod gołym niebem. Większość zajęć jest bezpłatna.Joga w Trójmieście - różne zajęcia


Regularna praktyka jogi niesie z sobą wielowymiarowe korzyści. Ciało staje się bardziej rozciągnięte i sprawne, co pozytywnie wpływa na nasz stan zdrowia, to z kolei powoduje, że po prostu czujemy się dobrze.

W zależności od naszych predyspozycji dobroczynne efekty jogi możemy odczuć już po pierwszych zajęciach lub... czekać na nie bardzo długo. Nawet w tym drugim przypadku warto jednak nie zrażać się za szybko. Spośród wielu nurtów jogi, z których niektóre są bardziej statyczne, inne z kolei żwawe i dynamiczne, niemal na pewno wybierzemy coś dla siebie.

Okres wakacyjny to idealny czas na rozpoczęcie regularnej praktyki. Joga wspaniale "smakuje" na rozpoczęcie dnia, gdy budzimy się do życia lub pod wieczór, kiedy nie czekają na nas już żadne obowiązki i znajdujemy wreszcie chwilę dla siebie. Latem dni są długie i ciepłe, a dzięki doskonałej trójmiejskiej infrastrukturze możemy skorzystać z nich w wyjątkowy sposób. Atmosfera jogi na plaży, o ile nie odbywa się pomiędzy parawanami, to coś, co warto poczuć na własnej skórze.

Joga na plaży w GdyniW każdą sobotę o godz. 8:30 na Polance Redłowskiej w Gdyni, aż do końca wakacji, odbywa się godzinna sesja zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli z Centrum Joga i Pilates. 18 lipca oraz 1 i 22 sierpnia będzie to praktyka jogi, z kolei w dniach 25 lipca i 8, 15, 29 sierpnia odbędzie się pilates. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Komu trudno wstać w sobotę wcześnie rano, ten może skorzystać z zajęć darmowej jogi na bulwarze w Gdyni, które rozpoczynają się o godz. 10. To kolejna propozycja na lato w mieście, bowiem ostatnia praktyka odbędzie się wraz z końcem wakacji, tj. 29 sierpnia.

Praktyka w ogrodzie i parkuAż trzy razy w tygodniu w ogrodzie Muzeum Sopotu odbywają się zajęcia jogi. Opłata za pojedyncze, godzinne zajęcia wynosi 5 zł i jest uiszczana w kasie muzealnej. Praktykę prowadzi Monika Ziółek - pasjonatka z 14-letnią praktyką własną, popartą Międzynarodowym Certyfikatem Nauczycielskim Jogi Integralnej.

Jak co roku Gdański Ośrodek Sportu proponuje bezpłatny udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, w tym w praktyce jogi. W okresie letnim uczestnicy przenoszą się w plener, do parku Reagana w Gdańsku. We wtorki o godz. 18 rozpoczynają się zajęcia trwające do 90 minut. Jak zapewnia organizator, każdy znajdzie tam miejsce dla siebie - wiek i kondycja fizyczna nie mają znaczenia.

Sobotnią praktykę równo w południe rozpoczyna grupa w gdańskiej 100czni. Godzinne zajęcia odbywają się na 100czniowej plaży. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia.


Joga online - praktykuj, gdzie chceszCiekawą propozycją może być także uczestniczenie w zajęciach online. Gdy instruktor wyświetla nam się na ekranie laptopa, możemy udać się na praktykę w dowolne miejsce lub po prostu zostać w domu. Zajęcia przez internet oferuje choćby Studio Joga Park w Gdańsku. W formie zdalnej prowadzone są m.in. zajęcia Jogi Iyengara, Hatha Yogi, Vinyasy i Ashtangi. Aby uczestniczyć w praktyce, należy nabyć karnet.

Również Gdańskie Centrum Sportu oferuje zajęcia jogi przez internet. Co dwa tygodnie w grupie na Facebooku dodawany jest kolejny materiał, z którego można korzystać przez 14 dni.

Czy praktykujesz jogę?
22%

tak, regularnie

34%

tak, od czasu do czasu

44%

nie

zakończona

łącznie głosów: 280