KaszebeRundka uzupełniła maraton szosowy

5 czerwca 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem


Kaszebe Rundka jako Rodzinny Piknik Rowerowy, wzbogaciła program maratonu szosowego Kaszebe Runda. 25-kilometrowa trasa zaplanowana była tak, by każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką instruktora, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów w foteliku lub przyczepce. To, co wyróżniało minioną imprezę od poprzednich tego typu wycieczek to fakt, że na czas trwania maratonu można było powierzyć organizatorom swoją pociechę. Nad uczestnikami opiekę sprawowali doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.Opisana trasa to ciekawy kąsek dla osób gustujących w krótkich trasach terenowych:

Piąty Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i ich rodziców. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 70 osób. Maluchy, w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach i przyczepkach... różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Oprócz dzieci, rodziców, na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało, pętla wiodąca wśród malowniczych jezior i mokradeł Nadleśnictwa Kościerzyna wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego - te okolice to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także wędrówek.

Bliskie sąsiedztwo wspaniałych, okolicznych jezior, mokradeł i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że turysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy piękne jeziora: Garczyn, Długie Wielkie oraz malowniczo meandrujące potoki. Jedną z dłuższych przerw zrobiliśmy w okolicy lokalnego Diabelskiego Kamienia.

Na zakończenie Rodzinnego Pikniku Rowerowego pt. Kaszebe Rundka wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz dwudaniowym obiadem.


Dane naszej trasy i ślad GPS:

Początek trasy: Centrum Aqua, ul. Hallera, Kościerzyna
Koniec trasy: Kościerski Rynek
Dystans: 25 km
Czas jazdy z postojami: 5 godzin
Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i ruchu samochodów
Nawierzchnia: przeważają leśne dukty, na których sporadycznie występuje piach
Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką

>>>Mapa wycieczki oraz ślad GPS

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w Trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Jakub Barański [GR3miasto]

Zobacz jak wyglądały poprzednie nasze Rodzinne Pikniki Rowerowe:

>>> I Rodzinny Piknik Rowerowy wśród jezior i Mokradeł Bieszkowickich
>>> II Rodzinny Piknik Rowerowy wśród Lasów Otomińskich
>>> III Rodzinny Piknik Rowerowy między trzema jeziorami w okolicach Kamienia
>>> IV Rodzinny Piknik Rowerowy po Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne.
Z pewnością spotkamy się także podczas innych maratonów firmy RowerOver.
Najbliższe imprezy tego typu to: Kociewie Kółkiem oraz Żuławy w Kółko... już we wrześniu.

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com

Parametry trasy

25 km

Region - woj. pomorskie

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową