Kolarska Duma Kaszub już w niedzielę

29 maja 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Krzysztof Kochanowicz

Nakręć się przed startem w kultowym maratonie szosowym KaszebeRunda 2015.

Nie będzie zwycięzców i pokonanych, za to happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje. W niedzielę 31 maja blisko 2000 zawodników wystartuje w największej imprezie kolarskiej dla amatorów w Polsce - KaszebeRunda. Start i meta maratonu znajdują się w sercu Kaszub - Kościerzynie. Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. W maratonie może wystartować każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65, 125 lub 225 km.Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich.
Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek. We współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uczestnikom Kaszebe Runda przyznawane są akademickie tytuły kolarskie - magistra, doktora lub profesora kolarstwa w zależności od przejechanego dystansu.

Start: Aqua Centrum Kościerzyna, ul. Hallera 2 (zobacz na mapie),
225 km - 6.30 - 7.00
125 km - 7.00 - 9.00
65 km - 9.00 - 11.00

Meta: Rynek Kościerzyna 13.00 - 19.00

Zapraszamy do kibicowania.

Obejrzyj także zeszłoroczne relacje z imprez spod znaku RowerOwer:

1. Maraton szosowy pt. "Kaszebe Runda 2014
2. Maraton szosowy pt. "Żuławy Wkoło 2014"
3. Maraton terenowy pt. "Cartusia MTB 2014"
4.Triathlon Cartisia Cross Country 2014
5. Biegowa Sztafeta Firm 2014

Organizator:

Stowarzyszenie RowerOver
WWW: KaszebeRunda.pl
Profil Facebook
mail: kontakt@rowerover.pl


Partnerzy i Sponsorzy:
AWFiS Gdańsk, Giant, Liv, Hotel Stary Browar Kościerzyna, Ford Euro-Car, Shimano, Buga Sport, Bazuny Hotel&Spa, Stena Line, Aqua Centrum Kościerzyna, Piekarnia-Cukiernia Jarzębińscy, Idee Kaffee, XTrack, Portal Trojmiasto.pl

Miasto Kościerzyna, Gminy: Stężyca, Karsin, Brusy, Sulęczyno, Lipnica, Parchowo, Karsin, Studzienice, Chojnice

Patronat Honorowy:
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego włączył się w organizację maratonu, a marszałek województwa Mieczysław Struk objął wydarzenie honorowym patronatem.

Ambasadorzy:
JM Rektor AWFiS Waldemar Moska, Iwona Guzowska, Adam Korol, Przemysław Miarczyński