Kolarstwo górskie rodzinnie. Mistrzostwa Polski amatorów Family Cup

20 maja 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
jag.

MOSiR Sopot tradycyjnie przeprowadził pomorską eliminację amatorskich mistrzostw Polski Family Cup. Tym razem do rywalizacji zaproszono miłośników kolarstwa górskiego. Można było spróbować sił w jednej z 14 kategorii wiekowych, a poza punktacjami indywidualnymi prowadzona była także klasyfikacja rodzin. Najlepsi okazali się Natalia i Janusz Dajek z Gdańska.To już 23. edycja Family Cup. Pomorskie zmagania w mistrzostwach Polski amatorów tradycyjnie przeprowadza MOSiR Sopot.

- Blisko 50 uczestników rywalizowało w 14 kategoriach wiekowych i najbardziej honorowanej kategorii rodzinnej na dwóch trasach o różnej długości i różnym stopniu trudności. Najmłodsi w kategorii 7-10 lat mieli do pokonania dystans 1500 metrów, elita dystans ponad 20 km - informuje Józef Kamiński z MOSiR Sopot.
Najmłodszymi uczestnikami byli: Filip Plichta (rocznik 2012) z Gdyni i Liliana Sobieralska (2011) z Tczewa. Poza rywalizacją indywidualną można było walczyć o laury w punktacji rodzinnej. Najlepsi okazali się Natalia i Janusz Dajek z Gdańska.

Na najdłuższych dystansach zwyciężyli: Elżbieta Wydrowska z Gdańska, która kolejną osobę na mecie wyprzedziła o 8,5 minuty oraz Robert Zembroń, który finiszował o 2 minuty szybciej przed kolejną grupką zawodników.

- Po zawodach na uczestników czekała gorąca i smaczna zupa, wręczenie pucharów i dyplomów oraz loteria, czyli losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników zawodów - dodaje Kamiński.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych
Liliana Sobieralska Tczew
Elżbieta Wydrowska Gdańsk
Filip Plichta Gdynia
Kajetan Ślepski Sopot
Przemysław Lademann Gdańsk
Adam Reszke Jurzkowo
Michał Felon Gdynia
Robert Zembroń Gdynia
Janusz Dajek Gdańsk

Klasyfikacja rodzinna
1. Natalia, Janusz Dajek Gdańsk
2-3. Przemysław, Tomasz Lademann Gdańsk
Liliana Piotr Sobieralscy Tczew


jag.