Kręć kilometry dla Gdańska - podsumowanie akcji

18 listopada 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Ósma edycja gry miejskiej Kręć kilometry dla Gdańska dobiegła końca wraz z dniem 13 listopada 2020. W roku naznaczonym pandemią koronawirusa i pracą zdalną dla wielu przedsiębiorstw, w akcji wzięło udział 4614 aktywnych użytkowników. Spośród uczestników wyłoniono tych, którzy wykazali się największym zacięciem rowerowym i zdobyli najwięcej punktów za przejazdy.


W bieżącym roku podczas trwania akcji rowerzyści korzystający z aplikacji przejechali aż 2 mln km. Jak widać, jesienna aura nie zraziła najbardziej zapalonych cyklistów do korzystania ze swojego jednośladu.

Gra "Kręć kilometry dla Gdańska" polegała na zbieraniu punktów do klasyfikacji firmowej, szkolnej i dzielnicowej za przejazdy pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem pracy czy codziennej edukacji. Punkty za przejazdy od połowy października liczyły się podwójnie, tak jak trzeba podwójnej determinacji, żeby w chłodniejszym, ciemniejszym miesiącu dalej przemierzać trasy rowerem.

Wkręć się w Sopot. Podsumowanie tegorocznej akcji2020 rekordowym rokiem akcjiW tegorocznej rywalizacji wzięły udział 352 firmy, 26 szkół, 9 uczelni oraz 33 dzielnice miasta. Zakończona edycja okazała się rekordową i choć ze względu na trwającą pandemię nie zorganizowano uroczystego wręczania nagród, to najaktywniejsi rowerzyści i tak zostaną wyróżnieni.

- Mimo tego, że jesteśmy w trudnej sytuacji pandemii, możemy wynieść dla siebie coś pozytywnego - mówił podczas konferencji Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju. - I właśnie w tym czasie część gdańszczan odkrywa na nowo rower jako bezpieczny i niezawodny środek komunikacji, a to przełożyło się na wyniki tegorocznej kampanii. To rekordowa kampania. 235 tys., to liczba wszystkich przejazdów; 4600 aktywnych uczestników, którzy przejechali 2 mln kilometrów, co przełożyło się na zaoszczędzonych ponad 500 ton CO2 i aż 61 289 415 spalonych kalorii! W tym roku, przez obostrzenia sanitarne, nie udało nam się zorganizować finału kampanii w formie uroczystego spotkania z laureatami. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, spotkamy się już po epidemii i będziemy mogli uścisnąć sobie dłonie i pogratulować tej rekordowej edycji.

Nie tylko lampki. Bądź widoczny i bezpieczny na rowerzeZwycięzcy w poszczególnych kategoriachUczelnie
1. Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
2. Gdański Uniwersytet Medyczny
3. Politechnika Gdańska

Szkoły średnie
1. Branżowa Szkoła I Stopnia nr 10
2. V LO
3. XXIV LO

Dzielnice
1. Olszynka
2. Letnica
3. Młyniska

Największe firmy (powyżej 1 tys. osób)
1. Urząd Miejski w Gdańsku
2. Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego SA
3. Grupa Kapitałowa LOTOS

Duże firmy (251-1000 osób)
1. Satel Sp. z o.o.
2. Pomorski Urząd Celno-Skarbowy
3. Federal-Mogul Bimet SA

Średnie firmy (51-250 osób)
1. Deltamarin Sp. z o.o.
2. Transprojekt Gdański Sp. z o.o.
3. Femax Sp. z o.o. Sp. K.

Małe firmy (11-50 osób)
1. Mati Wojciech Audiejus
2. XTrack.com (PPU Omega Sp. z o.o.)
3. 17. Terenowy Oddział Lotniskowy

Mikro firmy (1-10 osób)
1. Oppinvest
2. Terma sp. j.
3. Dariusz Wyrwa Usługi IT
Czy brałe(a)ś udział w tegorocznej akcji Kręć kilometry dla Gdańska?
29%

tak, nie pierwszy raz

18%

tak, po raz pierwszy

21%

nie, ale chciał(a)bym w przyszłym roku

32%

nie i nie planuję

zakończona

łącznie głosów: 234

Mogłeś jeszcze nie czytać