stat

Krokowa i Gniewino kolejnymi etapami serii Cyklo

7 maja 2019, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Deszczowy Lębork otworzył tegoroczną serię wyścigów szosowych Energa Cyklo Cup. Kolejne edycje odbywać się będą w najbliższe dwie niedziele, 12 i 19 maja. Trasy obydwu wyścigów, będące swoim wzajemnym lustrzanym odbiciem, są doskonale znane amatorom kolarstwa szosowego na Pomorzu.Choć impreza w Krokowej odbędzie się po raz pierwszy, wielu zawodników miało już okazję zaznajomić się z 20-kilometrową pętlą tych zawodów. To nie tylko popularny odcinek trasy treningów szosowych, lecz także lokalizacja szosowych mistrzostw Polski sprzed dwóch lat. To właśnie na tym odcinku w 2017 roku rywalizowali najsilniejsi krajowi kolarze.

Zarówno zawody w Gniewinie, jak i edycja w Krokowej okraszone są kultowymi wzniesieniami - podjazdem pod zbiornik żarnowiecki na trasie edycji gniewińskiej i podjazdem pod Sobieńczyce na pętli przygotowanej na Cyklo Krokowa. Tak urozmaicone trasy zapewnią wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia, a czołówce peletonu pozwolą na uskutecznienie taktycznych manewrów i rozdzielenie grup. Podjazd w Gniewinie o długości 1400 m i średnim nachyleniu 7% da się we znaki nawet najmocniejszym zawodnikom.


Cyklo Gniewino to 46 lub 92 km do wyboru. Mała Pętla wymagać będzie pokonania podjazdu trzykrotnie, Duża Pętla - pięciokrotnie. Ze szczegółami trasy można zapoznać się na stronie imprezy. Trasy w Krokowej są nieco krótsze - zawodnicy mogą wybrać pomiędzy dystansami 40 i 80 kilometrów. Więcej informacji znajduje się na stronie zawodów.

Zapisy na obydwie edycje zawodów wciąż trwają. Można zapisywać się elektronicznie na imprezę w Krokowej oraz w Gniewinie.

Kalendarz Energa Cyklo Cup 2019:
>>> Cyklo Lębork | 28 kwietnia 2019
>>> Cyklo Krokowa| 12 maja 2019
>>> Cyklo Gniewino | 19 maja 2019
>>> Cyklo Strzepcz | 23 czerwca 2019
>>> Cyklo Pelplin | 4 sierpnia 2019
>>> Cyklo Kartuzy | 15 września 2019


Zobacz nasz film z zeszłorocznej imprezy serii Cyklo