stat

Lampki rowerowe w Gdyni trafiły do wszystkich chętnych

21 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 5 lat)
Redakcja
"Widzimy się na drodze" w Gdyni

Na Bulwarze Nadmorskim rozdaliśmy 500 kompletów lampek rowerowych.


Blisko pięciuset rowerzystów przyjechało w środę wieczorem na Bulwar Nadmorski w Gdyni, gdzie rozdawaliśmy lampki rowerowe. Tym razem dostali je wszyscy chętni.Druga edycja naszej akcji rowerowej "Widzimy się na drodze", którą tym razem zorganizowaliśmy na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, spotkała się z dużym zainteresowaniem rowerzystów. Na miejsce przyjechało blisko pięćset osób. Przygotowane przez nas 500 kompletów światełek rozdaliśmy w ciągu pół godziny.

Rowerzyści zaczęli się gromadzić na wysokości restauracji Barracuda już pół godziny przed czasem. Zajmowali miejsce w kolejce, czekając spokojnie na start akcji, zapowiedzianej na godz.19.

- Było kulturalnie, bez przepychania się i licytacji. Przyjechałem sceptycznie nastawiony, w obawie czy w ogóle się załapię na lampkę, ale na miejscu byłem pozytywnie zaskoczony postawą rowerzystów i sprawną organizacją. Około 19.30 tłum się rozproszył, lampki dostałem na luzie i nawet zdążyłem zrobić sobie fotkę z dziewczyną z redakcji - cieszył się pan Bogdan.

Lampki trafiały do rowerzystów bez oświetlenia rowerowego. Tym razem pojawiło się sporo rodzin z dziećmi. Nie zabrakło też tych najmniejszych użytkowników ścieżek rowerowych na minirowerkach. I chociaż ręce po lampki wyciągali też spacerowicze, rolkarze, osoby poruszające się na hulajnogach, a nawet miłośnicy nordic walking, którzy chcieli oświetlić swoje kijki, to nie-rowerzystom konsekwentnie odmawialiśmy.

- Jako rowerzystka jestem dumna, że fani jazdy na rowerze wykazali się cierpliwością, a z kolei panie z redakcji pozostały nieugięte na prośby tych, którzy chcieli drugi komplet dla przyjaciół, sąsiadów, rodziny. Nie dawały lampek osobom bez rowerów, pilnowały, aby od razu zostały zamontowane. Tłumaczyły też zasady konkursu foto - mówiła pani Ewelina.

Przypominamy, że wszystkie osoby, które otrzymały lampkę podczas pierwszej akcji rowerowej w Gdańsku lub drugiej akcji w Gdyni, mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym, w którym jest do wygrania iPad Air. Żeby zostać zwycięzcą wystarczy zrobić ciekawą fotkę roweru z naszą lampką, zamieścić ją na stronie konkursowej i zebrać największą liczbę głosów naszych czytelników w plebiscycie, który zacznie się 25 sierpnia.

- Podczas dwóch akcji rowerowych rozdaliśmy w sumie 1000 kompletów światełek. Mamy jeszcze trzecią porcję lampek, czyli kolejne 500 kompletów. Ostatnia okazja do zdobycia naszej lampki nadarzy się w najbliższy wtorek, 26 sierpnia. Widzimy się na drodze o godz. 19, na wysokości molo w Brzeźnie - zaprasza Michał Kaczorowski, prezes Portalu.

Redakcja