Lany Poniedziałek XC 2014

22 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Śmigus-dyngus według trójmiejskich kolarzy górskich to nie oblewanie się wodą, lecz potem - na dość wymagającej leśnej pętli.

Trek Gdynia zmodyfikował tradycję drugiego dnia świąt. Podczas "Lanego Poniedziałku XC" zamiast oblewania wodą było... oblewanie potem. Przy wymagającej trasie i intensywnej jeździe nie było z tym żadnego problemu. Frekwencja dopisała. W treningu wzięło udział prawie 80 kolarzy.Zwiększająca się liczba uczestników pokazuje rosnące zainteresowanie tą formą aktywności wśród amatorów i potrzebę sprawdzenia swoich możliwości przez zawodników wyczynowych. Inicjatywa wynika z braku imprez MTB w Trójmieście. Zawodnicy, którzy przyjeżdżają na takie treningi, regularnie stają na podium najcięższych krajowych wyścigów kolarskich - podkreśla jeden z organizatorów treningu - Łukasz Derheld. Przemysław Ebertowski, Robert Banach, Maciej Zielonka, Michał Bogdziewicz, zawodnicy Treka Gdynia, ASE Team, Hotelu Cztery Brzozy, Nexus Team, Cyklo Team, Lwa Lębork, Renault Eco2 Team, MTB News, BCT Team liczą się i mieszają w czołówce na zawodach w całej Polsce. Na naszych świetnych terenach da się do tego przygotować, ale ważne, by kilka razy w sezonie zrobić to w warunkach wyścigowych, z wysoką intensywnością, elementami rywalizacji i dodatkową adrenaliną.

Punktualnie o godz. 10 przed Salonem Dre Rowery zebrała się śmietanka czołowych trójmiejskich zawodników kolarstwa górskiego, a także wielu amatorów i sympatyków, którzy zamierzali sprawdzić swe umiejętności w rozpoczynającym się właśnie nowym sezonie wyścigowym. Pętla o długości 3km składała się z kilku szybkich zjazdów, stromych i wymagających podjazdów z drobnymi technicznymi fragmentami kamieni, korzeni czy piasku.

Najszybciej z ośmioma okrążeniami poradził sobie Przemysław Ebertowski z Klubu King Oscar Gniewino. Drugi był Łukasz Derheld z Treka Gdynia, a trzeci Robert Banach z Hotelu Cztery Brzozy Team. Czołowa trójka albo ograniczyła świąteczne biesiadowanie na rzecz sportowej dyspozycji albo bardzo spieszyła się, by ponownie zasiąść przy stole. Frekwencja w tej edycji sięgnęła prawie 80 osób. Widać jak rowerzyści, którzy wcześniej podchodzili kolarstwa raczej rekreacyjnie, powoli łapią formę i sportowe zacięcie. Na najcięższych podjazdach wszyscy byli niesieni dopingiem dużej grupy super kibiców.

Podziękowania:

...dla wszystkich uczestników, którzy motywują do ciężkich treningów i kolejnych takich inicjatyw, dla kolegów z Klubu Kolarskiego Trek Gdynia za przygotowanie trasy i posprzątanie oznaczeń i taśm po treningu.

Nieoficjalne wyniki TOP 16 przejazdu:

1. Przemek Ebertowski
2. Łukasz Derheld
3. Robert Banach
4. Maciej Zielonka
5. Tomasz Juchniewicz
6. Andrzej Guz
7. Mateusz Moderhak
8. Sławomir Wojciechowski
9. Michał Dąbrowski
10. Wojciech Woźniak
11. Łukasz Szczęsny
12. Rafał Słomczewski
13. Marcin Superson
14. Robert Wakulik
15. Mateusz Tygielski
16. Bartek Glaas
17. Jakub Wojna
18. Maciej Brzozowski

GALERIA ZDJĘĆ 1 fot. Krzysztof Kochanowicz

GALERIA ZDJĘĆ 2 fot. Piotr Habaj

GALERIA ZDJĘĆ 3 fot. Daniel Formela

GALERIA ZDJĘĆ 4 fot. Marcin Lipiecki

GALERIA ZDJĘĆ 5 fot. Małgorzata Bogdziewicz