Lany Poniedziałek XC 2015 w zimowej scenerii

6 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Imprezy kolarstwa górskiego w 2018 r.

W Śmigus-dyngus, kolarze zalewali się potem...


Klub Trek Honda Gdynia zmodyfikował nieco tradycję drugiego dnia świąt. Podczas "Lanego Poniedziałku XC" zamiast oblewania wodą było... oblewanie potem. Przy wymagającej trasie i intensywnej jeździe nie było z tym żadnego problemu. Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczną gonitwę wygrał Przemysław Ebertowski z Klubu King Oscar Hotel Mistral Sport Gniewino.Zobacz wideo relację i zdjęcia z zeszłego roku

Zwiększająca się liczba uczestników pokazuje rosnące zainteresowanie tą formą aktywności wśród amatorów i potrzebę sprawdzenia swoich możliwości przez zawodników wyczynowych. Inicjatywa wynika z braku imprez MTB w Trójmieście. Zawodnicy, którzy przyjeżdżają na takie treningi, regularnie stają na podium najcięższych krajowych wyścigów kolarskich - podkreśla jeden z organizatorów treningu - Łukasz Derheld. Zawodnicy z Pomorza liczą się i mieszają w czołówce na zawodach w całej Polsce. Na naszych świetnych terenach da się do tego przygotować, ale ważne, by kilka razy w sezonie zrobić to w warunkach wyścigowych, z wysoką intensywnością, elementami rywalizacji i dodatkową adrenaliną.

Punktualnie o godz. 10 przed Salonem Dre Rowery zebrała się śmietanka czołowych trójmiejskich zawodników kolarstwa górskiego, a także wielu amatorów i sympatyków, którzy zamierzali sprawdzić swe umiejętności w rozpoczynającym się właśnie nowym sezonie wyścigowym. Pętla o długości 3 km składała się z kilku szybkich zjazdów, stromych i wymagających podjazdów z drobnymi technicznymi fragmentami kamieni, korzeni, błota a także roztapiającego się śniegu, który powitał nas z samego rana.

Najszybciej z sześcioma okrążeniami poradził sobie Przemysław Ebertowski z Klubu King Oscar Hotel Mistral Sport Gniewino. Drugi był Bartosz Banach z Hotelu Cztery Brzozy, a trzeci Krzysztof Krzywy z Nexus Team. Czołowa trójka albo ograniczyła świąteczne biesiadowanie na rzecz sportowej dyspozycji albo bardzo spieszyła się, by ponownie zasiąść przy stole. Mimo nienajlepszej, bo nadal zimowej aury, frekwencja w tej edycji była równie wysoka, jak w zeszłym roku. Widać jak rowerzyści, którzy wcześniej podchodzili kolarstwa raczej rekreacyjnie, powoli łapią formę i sportowe zacięcie.

Podziękowania:

...dla wszystkich uczestników, którzy motywują do ciężkich treningów i kolejnych takich inicjatyw, dla kolegów z Klubu Kolarskiego Trek Gdynia za przygotowanie trasy i posprzątanie oznaczeń i taśm po treningu.

Nieoficjalne wyniki TOP 5 przejazdu:

1. Przemek Ebertowski
2. Bartosz Banach
3. Krzysztof Krzywy
4. Michał Bogdziewicz
5. Łukasz DerheldGALERIA ZDJĘĆ 1 fot. Krzysztof Kochanowicz

GALERIA ZDJĘĆ 2 fot. Bartłomiej Łojek