Lany Poniedziałek XC 2016

30 marca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Imprezy kolarstwa górskiego w 2018 r.

Śmigus-dyngus wg trójmiejskich kolarzy górskich to nie oblewanie się wodą, lecz potem (materiał z 2015 r.)

Dziesięć lat temu, gdy na Pomorzu brakowało imprez mtb, zawodnicy chcąc trenować kolarstwo w warunkach bojowych sami umawiali się na tzw. "ustawki". Początkowe świąteczne spotkania kilkuosobowej grupy zawodników z Klubu Trek Gdynia szybko przerodziły się jednak w świetną tradycję, która co roku odbywa się w Lany Poniedziałek. Na treningu w formie wyścigu po raz kolejny padł rekord frekwencji: na starcie pojawiło się ponad 80 osób! Tak duża ilość Zawodników, Kibiców i Fotografów jest z pewnością największą nagrodą dla organizatorów.Przygotowanie trasy to zawsze spore wyzwanie. Trasa, choć wymagająca kondycyjnie, nie zawierała raczej fajerwerków technicznych. Zależało nam przede wszystkim na bezpieczeństwie, pojemności i możliwości dublowania i tym, żeby sprawiła przyjemność także początkującym - podkreśla organizator treningu - Łukasz Derheld.
>>>Zapoznaj się z trasą

Od startu mocniejsze tempo narzucili Krzysztof Krzywy, Bartosz Banach, Przemek Ebertowski i Michał Bogdziewicz. Doświadczeni zawodnicy doskonale znali pętlę i wiedzieli, że początkowy zjazd i sekcję singli bezpieczniej będzie pokonywać we własnym towarzystwie. Czołówka nieznacznie się tasowała i pod koniec rywalizacji wszystko wskazywało na wygraną Bartka Banacha. Tymczasem Krzysztof Krzywy i Michał Bogdziewicz po solidnej końcówce wysunęli się na prowadzenie i powalczyli o zwycięstwo na ostatnim podjeździe. Ostatecznie zwyciężył Krzysztof, przed Michałem i Bartkiem.

Dziewczyny również stworzyły bardzo ładne widowisko. Najmocniejsza okazała się Joanna Banaszek, druga była Elżbieta Wydrowska, a trzecia Karolina Olszewska.Najlepszych organizatorzy nagrodzili komponentami od Dre Rowery, imprezę zakończono losowaniem profesjonalnych skarpet kolarskich Winaar.

>>>Zobacz film uczestnika wyścigu / mat. Batrosz NazarGALERIA ZDJĘĆ; fot. FotoBikerMTB

>>>Przeczytaj relację z wyścigu Lany Poniedziałek XC Race 2015
>>>Przeczytaj relację z wyścigu Lany Poniedziałek XC Race 2014

Organizatorzy treningu:

>>>Salon Dre Rowery i Klub Kolarski Honda Trek Gdynia
>>>FunPage Klubu Kolarskiego Honda Trek Gdynia