stat

MTB Pomerania Maraton wjeżdża do Kolbud

9 maja 2019, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Najbliższy weekend zapowiada się na wyjątkowo aktywny dla miłośników kolarstwa, zarówno górskiego, jak i szosowego. W sobotę zawodnicy będą mieli okazję pościgać się w zawodach serii MTB Pomerania Maraton w Kolbudach, zaś w niedzielę - na szosie w Energa Cyklo Cup w Krokowej.MTB Pomerania Maraton Krokowa to już trzecia odsłona tegorocznego cyklu, który rozpoczął się 24 marca w Luzinie. Tym razem kolarze-amatorzy wjadą do gminy Kolbudy, aby rywalizować na malowniczej, lecz niełatwej technicznie trasie.

Poprzednie dwie edycje zawodów zachęciły do startu ponad 600 osób - dorosłych i dzieci. Dorośli zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy, krótką i długą. Podobnie będzie w Kolbudach, gdzie można wybierać pomiędzy trasą Speed o długości 26 km oraz Mega, 52-kilometrową. Dla najmłodszych zawodników przygotowano kategorie do lat 8, 9-11 oraz 12-14. Ponadto osoby, które nie mają ochoty na rywalizację sportową, ale chciałyby z jak najbliższej odległości pokibicować zawodnikom na trasach, mogą wziąć udział w 14-kilometrowym rajdzie turystycznym.

Trasa zawodów w Kolbudach jest określana jako szybka. Okraszona jest jednak kilkoma podjazdami oraz wymagającym technicznie odcinkiem nad rzeką Radunią.

Po zawodach w Kolbudach kolarze będą mieli jeszcze dwie okazje na ściganie się w serii tegorocznego cyklu MTB Pomerania Maraton. Finał cyklu, który zostanie rozegrany w połowie czerwca, obejmie aż dwa dni rywalizacji.

Kalendarz startów MTB Pomerania Maraton w 2019 roku:
- MTB Pomerania Luzino - odbył się 24 marca
- MTB Pomerania Potęgowo - odbył się 31 marca
- MTB Pomerania Kolbudy - 11 maja
- MTB Pomerania Trąbki Wielkie - 8 czerwca
- MTB Pomerania Władysławowo - 15 i 16 czerwca


Wciąż można zapisywać się na edycję w Kolbudach - zapisy dokonywane są elektronicznie oraz w biurze zawodów na miejscu.

Bardzo możliwe, że walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będzie trwała do samego końca. Wśród mężczyzn pretendentami do najwyższego stopnia podium są Jacek Rogowski (dystans Speed) i Piotr Polus (dystans Mega). Wśród pań prowadzą Iwona Joskowa i Kasia Rompa (Speed) oraz Monika Kulling (Mega).

W klasyfikacji firmowej jak dotąd niepokonani są zawodnicy Luk-Connect przed drużyną Toyota KawisBike Słupsk oraz Bursztyn Pizza Cycling Team. W czołówce na liście drużyn widnieją kolejno MTB Klif Chłapowo i VO2Max MTB Team.

Partnerami cyklu 2019 są firmy Ziaja Polska, Nazar Kebab, Aquapark Reda, MountainFuel, Browar Spółdzielczy, BikebySG, Soti Natural, NieCzapka Coffee Roasters, Diament Kantor, NaStopy.pl, Medi-Medic Centrum Medyczne, Serwis Nypel, U-Igora, PitStop Gdańsk, Bombus-Energy, MyProtein, Polar, Pro Sport.

Zobacz film z zeszłorocznego cyklu zawodów