MTB Pomerania na powitanie wiosny

26 marca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Imprezy kolarstwa górskiego w 2018 r.


W sobotę, 24 marca 2018 r. w Luzinie odbyła się inauguracja cyklu MTB Pomerania Maraton 2018. Na starcie pojawiło się 239 spragnionych rowerowych emocji kolarzy, którzy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi na mocno interwałowej trasie.Ze względu na ujemne temperatury i opady śniegu, tuż przed samymi zawodami, organizator skrócił najdłuższy dystans Mega do 55 kilometrów przy 1100 metrach przewyższenia. Krótsza trasa pod nazwą Speed wynosiła 34 km i 600 metrów samych podjazdów. Bazą imprezy była nowoczesna hala sportowa GOSRiT Luzino, a start znajdował się na początku popularnej wśród mieszkańców "ścieżki zdrowia".

- Wszyscy, którzy wystartowali w sobotę w Luzinie zasługują na słowa uznania. Trasa była w wielu momentach bardzo trudna technicznie, a zalegający w kilku miejscach śnieg i lód dodał naszym uczestnikom ekstremalnych wrażeń. Mimo to, na twarzach zawodników można było zauważyć, że rozpoczęcie sezonu MTB na Pomorzu było udane, a każdego, kto wziął udział w tym wydarzeniu możemy śmiało nazwać bohaterem - powiedział nam organizator Marek Wróbel.
Na najdłuższej trasie zwyciężył Przemysław Ebertowski z ASE Trek Gdynia, przed Danielem Majkowskim z FTI Racing Team i Krzyśkiem Krzywym z Nexus Team. Wśród kobiet wygrała Monika Kulling z KLIF MTB Team Chłapowo, która wyprzedziła Marzenę Janczarską i Justynę Machowską z VO2 max MTB Team.

Dystans Speed najszybciej pokonał Paweł Szczygielski z The Barbers Team, finiszując przed Jakubem Krzemińskim z Team Verge Polska BikeUUP i Michałem Lenzem z Good Ride. W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Zabłocka z MLKS Baszta Bytów, wyprzedzając Kasię Kuczorską TA KO Team i Kingę Tomaszewską z FTI Racing Team.

Młodzież w Luzinie ścigała się na trasach Junior , na dystansach 500m oraz 3 km. W najmłodszej kategorii do lat 8 wygrał Borys Świetlicki, wyprzedzając Olega Kozieł-Dworskiego oraz Igora Gardzielewskiego. Wśród dziewczynek w tej samej kategorii wiekowej najszybsza była Kinga Słomion, przed Hanią Marek oraz Antoniną Cieślikiewicz.

Na dłuższym dystansie Junior najszybciej do mety dojechał wśród chłopców Stanisław Jeka, przed Tomkiem Recą i Jackiem Glazikiem. Na tej samej trasie wśród dziewczynek Julia Słomion przejechała linię mety przed Marianną Stanisławską.W sobotę mogliśmy ponownie przekonać się, że lasy nadleśnictwa Strzebielino i okolice Luzina są doskonałym terenem do jazdy na rowerze. Świadczy też o tym dobra frekwencja, która dopisała pomimo trudnych warunków do ścigania, zwłaszcza niskiej temperatury.
Pierwszy cykl MTB Pomerania Maraton został zorganizowany przy współpracy z Gminą Luzino i sponsorem tytularnym - siecią sklepów rowerowych Pro Sport. Partnerami wydarzenia byli również: Cechini Muszyna, Goldwell Polska, Morrocan Oil, Luk-Connect, Pezal oraz VW Benepol Gdańsk. Kolejny etap cyklu odbędzie się już za dwa tygodnie - 7 kwietnia w Gminie Łęczyce z bazą zawodów usytuowaną w Bożympolu Wielkim. Będzie to nowa miejscówka na pomorskiej mapie MTB, a trasa pozytywnie zaskoczy miłośników rowerów górskich.>>> Więcej zdjęć niebawem na stronie organizatora

Cykl MTB Pomerania Maraton składa się z 5 edycji:

- MTB Pomerania Luzino - odbył się 24 marca
- MTB Pomerania Łęczyce - 7 kwietnia
- Festiwal MTB Pomerania Puck - 12 i 13 maja
- MTB Pomerania Kolbudy - 20 maja
- MTB Pomerania Władysławowo - 10 czerwca

Organizator:

Marek Wróbel / Race Evolution
>>> MTB Pomerania / strona główna
>>> MTB Pomerania / edycja 1: Luzino
strona MTB Pomerania na Facebook'u
Mail: kontakt@mtbpomerania.pl