Mevo 2.0. Wniosek Nextbike odrzucony

21 stycznia 2022, 15:35
Joanna Karjalainen
Krajowa Izba Odwoławcza odstąpiła od rozpatrywania wniosku, który wpłynął od Nextbike Polska SA w restrukturyzacji. Więcej zdjęć (1)

Krajowa Izba Odwoławcza odstąpiła od rozpatrywania wniosku, który wpłynął od Nextbike Polska SA w restrukturyzacji.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Krajowa Izba Odwoławcza odstąpiła od rozpatrywania wniosku, który wpłynął od Nextbike Polska SA w restrukturyzacji.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Krajowa Izba Odwoławcza odstąpiła od rozpoznania wniosku Nextbike Polska, uznając spółkę za podmiot nieuprawniony. Dla mieszkańców Trójmiasta oznacza to, że Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot prawdopodobnie będzie mógł teraz podpisać umowę z wyłonionym w drodze przetargu nowym operatorem, firmą City Bike Global S.A.3 stycznia do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji na wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na nowe Mevo. Podczas dzisiejszego posiedzenia KIO odstąpiła od rozpoznania wniosku.

Nextbike z zarzutami dot. Mevo 2.0Nextbike Polska SA w restrukturyzacji zarzucała postępowaniu błędy formalne i techniczne związane zarówno z brakami w dokumentacji, jak i w funkcjonalności zaproponowanych przez nowego operatora rowerów.

- Teraz pełna odpowiedzialność za prawidłowy wybór leży wyłącznie po stronie OMGGS, który posiada pełną wiedzę w zakresie postawionych przez nas zarzutów i wad postępowania - mówi Cezary Dudek, rzecznik prasowy Nextbike Polska. - OMGGS ma pełne prawo, a wręcz obowiązek autokorekty podjętych decyzji przed zawarciem umowy. Wspólny wniosek OMGGS i City Bike Global o nierozpoznawanie odwołania nie pozwalały na merytoryczne rozpatrzenie zarzutów. Podkreślamy, że OMGGS i City Bike Global do tej pory nie odnieśli się merytorycznie do zarzutów odwołania.

Mevo 2.0 zablokowane przez Nextbike. OMGGS pozwany na 10 mln złByło to już czwarte odwołanie Nextbike w postępowaniu na Mevo. Przypomnijmy, że Nextbike Polska SA w restrukturyzacji nie złożyła oferty w przetargu na nowe rowery metropolitalne.

Nextbike Polska SA w restrukturyzacji pozwała również OMGGS na prawie 10 mln zł. Spółka domaga się zapłaty 8,2 mln zł jako wynagrodzenia za prace wykonane w ramach realizacji umowy na dostawę, uruchomienie i zarządzanie systemem roweru metropolitalnego Mevo oraz 1,2 mln zł jako odsetki ustawowe za opóźnienie.

Nowe Mevo, nowy systemNowe Mevo ma być systemem mieszanym z 4099 rowerami (1000 rowerów tradycyjnych i 3099 z napędem elektrycznym). Infrastruktura oraz rowery będące w posiadaniu OMGGS zostaną wykorzystane w nowym systemie. System będzie składał się z 717 stacji (wcześniej 660). Nowe stacje pojawią się w Kartuzach, Żukowie, Sierakowicach, Pruszczu Gdańskim, Władysławowie, a także w dwóch nowych gminach, które dołączają do projektu - w Kosakowie i Kolbudach.

Firma z Barcelony wskrzesi nowe Mevo

Czy OMGGS podpisze umowę z nowym operatorem Mevo?
49%

tak, teraz wszystko pójdzie sprawnie

51%

nie, pojawią się kolejne problemy

zakończona

łącznie głosów: 316

Opinie wybrane


wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.