Nowa droga dla rowerów na Wyspie Sobieszewskiej pod koniec 2021 roku

12 września 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Skutkiewicz

Podpisano umowę na realizację drogi rowerowej wzdłuż ul. Świbnieńskiej i Akwenowej na Wyspie Sobieszewskiej do granic miasta Gdańska. Prace potrwają do końca 2021 roku. Koszt inwestycji wyniesie 4,4 mln złotych.Nowa droga rowerowa rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic ŚwibnieńskiejMapka i AkwenowejMapka. Rowerzyści będą mogli dotrzeć do granic miasta Gdańska, a tam trasa połączy się z drogą dla rowerów na terenie gminy Cedry Wielkie. W okolicy Błotnika droga rowerowa będzie miała także odgałęzienie w kierunku przystani.

Osiem ofert w przetargu na drogę dla rowerów na Wyspie SobieszewskiejNowa trasa o długości 7 kilometrów będzie otwarta dla rowerzystów od końca przyszłego roku. Oprócz budowy ścieżki dla rowerów zostanie przebudowane oświetlenie uliczne, sieci teletechniczne oraz studzienki sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej.

Do przetargu, ogłoszonego na początku czerwca, wpłynęło osiem ofert, z których najkorzystniejszą przedstawiła firma WPRD Gravel. To ona została wykonawcą tejże inwestycji.

Nowa droga będzie kolejnym odcinkiem Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i Pomorskich Tras Rowerowych o Znaczeniu Międzynarodowym R-10. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 8. Konwersja działanie 8.4. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z tego samego programu w Gdańsku powstała droga rowerowa na ul. Turystycznej i ul. Boguckiego. Koszt tych inwestycji wyniósł ponad 14 mln złotych. Rowerzyści mogą korzystać z nowej trasy od lipca 2019 r.
autor

Joanna Skutkiewicz

j.karjalainen@trojmiasto.pl

Opinie (38)

 • No i bardzo dobrze. Świwtne tereny rowerowe.

  • 28 1

 • Milo slyszec ze pod pozorem (1)

  Drogi wprowadza sie drogie instalacje wod-kan do pustych dzialek spolek deweloperslich.

  Szkoda drogie miasto Gdansk ,ze czesc centralnych dzielnic dalej kanalizacji nie ma i im podlaczyc nie chcecie pomimo juz istniejacej zabudowy. Ehhhh.

  • 25 2

  • A gdzie tam masz jakieś działki? Przecież to bedzie na wale wiślanym...

   • 2 0

 • Przed otwarciem droga dla rowerów (żeby kasę dostać z zewnątrz ), a po otwarciu czary mary i już chodnik dla pieszych ?

  już wszyscy znają te numery urzędników.

  • 17 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.