Nowy odcinek drogi rowerowej na Przymorzu ułatwi dojazd do parku Nadmorskiego

14 października 2021, 6:00
Krzysztof Koprowski

W najbliższych tygodniach powinna rozpocząć się budowa łącznika rowerowego między ul. Kołobrzeską a Czarny DwórMapka. Ułatwi on przejazd w okolicach tzw. bloków leningradzkich do parku Nadmorskiego, gdzie dodatkowo pojawi się pięć stojaków rowerowych. Realizacja jest finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego.Droga rowerowa zastąpi istniejący chodnik między ul. Kołobrzeską a Czarny Dwór w pobliżu tzw. bloków leningradzkich.

Jej początek przewidziano na przejeździe rowerowym przez ul. Kołobrzeską, a koniec w formie dużego progu zwalniającego na całą szerokości jezdni ul. Czarny Dwór.

Należy przy tym podkreślić, że ul. Czarny Dwór w tym przypadku odnosi się do lokalnej ulicy dojazdowej do osiedli mieszkaniowych, a nie drogi biegnącej wzdłuż parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Czytaj też:

Ulica Kołobrzeska dla rowerzystów wciąż tylko na papierzePlanowana lokalizacja nowej drogi rowerowej. Więcej zdjęć (6)

Planowana lokalizacja nowej drogi rowerowej.

graf. Trojmiasto.pl

Planowana lokalizacja nowej drogi rowerowej.

graf. Trojmiasto.pl

Na wspomnianej ulicy dojazdowej przewidziano dalszą podróż w kierunku parku czy okolicznych osiedli na zasadach ogólnych bezpośrednio po jezdni.

Droga rowerowa będzie wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej koloru czerwonego o szerokości 2 metrów. Na realizacji infrastruktury rowerowej nie będą stratni piesi - tuż obok zostanie zbudowany nowy chodnik z płytek betonowych, również o szerokości 2 metrów.

Ponadto w ramach prac budowlanych przewiduje się montaż pięciu stojaków w kształcie odwróconej litery U w Krainie Zabawy w parku NadmorskimMapka.

Realizacja dzięki środkom z Budżetu ObywatelskiegoPrace będą realizowane i sfinansowane w ramach dwóch projektów z Budżetu Obywatelskiego:
  1. edycja 2019: "Remont chodnika i 3 drogi rowerowe do połączenia z Parkiem Reagana oraz 5 stojaków na rowery w Krainie Zabawy" - w zakresie stojaków rowerowych,
  2. edycja 2021: "Lepsza komunikacja dla Kołobrzeskiej, Jelitkowskiego Dworu i Czarnego Dworu - pieszo rowerem nad morze i na zakupy" w zakresie drogi rowerowej i chodnika.

Sklepy i serwisy rowerowe w Trójmieście


Pięć miesięcy na wykonanie wszystkich prac budowlanychW przetargu ogłoszonym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska na realizację obu zadań wpłynęły trzy oferty:
  • Hydro-Mag z Garcza k. Kartuz - 350 000,01 zł,
  • Lehmann z Kiełpina - 511 605,90 zł,
  • WPRD Gravel - 446 479,18 zł.

Wszystkie firmy zadeklarowały przedłużenie minimalnego trzyletniego okresu gwarancji o kolejne dwa lata. Z tego powodu oferty ostatecznie oceniano wyłącznie w oparciu o kryterium najniższej ceny.

Na początku października urzędnicy DRMG po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów pod kątem formalno-prawnym jako zwycięzcę przetargu wskazali firmę Hydro-Mag.

Zgodnie z zapisami przetargu na wykonanie wszystkich robót przewidziano pięć miesięcy od momentu podpisania umowy.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (105)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.