stat

Oświetliliśmy w sumie 1500 rowerzystów

27 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 5 lat)
Rozdaliśmy lampki rowerzystom

Podczas trzeciej akcji rowerowej do nieoświetlonych rowerzystów trafiło kolejnych 500 kompletów lampek


We wtorkowy wieczór po raz trzeci i ostatni odbyła się nasza akcja "Widzimy się na drodze". Do rowerzystów trafiła ostania porcja 500 kompletów lampek. Światełka otrzymali wszyscy, którzy czekali na nas w Brzeźnie, a także przypadkowo napotkani cykliści. W sumie rozdaliśmy 1500 kompletów światełek. Teraz czekamy na konkursowe zdjęcia.Trzecia i ostania już akcja rowerowa Portalu, podczas której rozdawaliśmy rowerzystom lampki rowerowe w myśl idei "Nie świeć tylko oczami, świeć dobrym przykładem", spotkała się z równie dużym zainteresowaniem jak jej dwie poprzedniczki. Dopisała i pogoda, i frekwencja, choć tej akcji już nie nagłaśnialiśmy przed planowanym startem.

Zgodnie z obietnicą wróciliśmy do Brzeźna, gdzie podczas pierwszej akcji 7 sierpnia na wysokości mola zgromadził się olbrzymi tłum miłośników dwóch kółek. Wówczas 500 kompletów lampek rowerowych rozdaliśmy w kilka minut. Tym razem było spokojniej, choć już pół godziny przed godz. 19 kolejka rowerzystów rosła w oczach.

Tym razem 500 kompletów lampek rozdaliśmy w niecałą godzinę. Światełka trafiły nie tylko do tych, którzy cierpliwie czekali w kolejce, ale także do rowerzystów, których zatrzymywaliśmy na drodze.

- Planowaliśmy wprawdzie tylko dwie akcje, w Gdańsku i w Gdyni, ale widząc duże zainteresowanie naszymi lampkami, chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów i powtórzyliśmy akcję w Gdańsku. Zorganizowaliśmy ją w nadziei, że ci, którzy za pierwszym razem światełek nie otrzymali, tym razem nie odjadą z pustymi rękami. Zdajemy sobie sprawę, że 1500 kompletów światełek nie załatwia całkowicie sprawy, ale liczymy, że mieszkańcy Trójmiasta zwrócą uwagę na problem widoczności na drodze. Cieszymy się, że naszą inicjatywę poparło aż tylu rowerzystów - mówi Michał Kaczorowski, prezes Portalu.

Lampki, które rozdawaliśmy, to zwykła, prosta konstrukcja. Chodziło nam bardziej o zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa, niż rozdawanie gadżetów. Mamy nadzieję, że nasza akcja będzie impulsem dla cyklistów, aby pomyśleli o zainwestowaniu w porządne oświetlenie rowerowe.

- Fajna akcja, super, że pomyśleliście o takich amatorach jak ja. Dzięki waszym lampkom pewnie zacznę wsiadać częściej na rower, także wieczorem. Coraz szybciej robi się ciemno, więc oświetlenie to naprawdę ważna rzecz - kwituje pani Anna.

Masz już lampkę? Cyk(l)nijfotkę!

Przypominamy, że osoby, które otrzymały nasze lampki rowerowe mogą wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest iPad Air. Zdjęcia można zamieszczać na stronie konkursowej do 1 września. Zwycięzcę wybiorą czytelnicy w głosowaniu, które trwa od 25 sierpnia. Nagrodę zgarnie autor zdjęcia z największą liczbą głosów. Czekamy zatem na wasze zdjęcia i głosy!