Hucisko-Forum: 1 mln zł za 200 m drogi rowerowej

19 października 2021, 11:45
Joanna Skutkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat Wiślana Trasa Rowerowa niebieska jak rzeka
Nowa droga rowerowa połączy ul. Hucisko z centrum handlowym Forum Gdańsk. Więcej zdjęć (4)

Nowa droga rowerowa połączy ul. Hucisko z centrum handlowym Forum Gdańsk.

źródło: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Nowa droga rowerowa połączy ul. Hucisko z centrum handlowym Forum Gdańsk.

źródło: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

W poniedziałek, 18 października, podpisano umowę na realizację drogi dla rowerów od ul. HuciskoMapka do Forum GdańskMapka. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2022 roku. Koszt inwestycji to ponad 1 mln złotych.W ramach tego przedsięwzięcia powstanie odcinek drogi rowerowej o długości ok. 200 metrów, łączący Hucisko z centrum handlowym Forum Gdańsk.

O planie na tę inwestycję informowaliśmy w czerwcu tego roku, gdy Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg, mający wyłonić wykonawcę zadania. Ostatecznie została nim firma Eurovia Polska SA, która ma przebudować również chodniki i przejazdy rowerowe przez ul. Wały Jagiellońskie. Już niedługo piesi będą mogli korzystać z chodnika o szerokości około 3 m.

Nowe pasy rowerowe powstaną w Gdańsku
Droga gotowa w kwietniu 2022 rokuTak jak zapowiadano wcześniej, nowa droga rowerowa ma powstać w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy, tj. do kwietnia przyszłego roku. Jej parametry będą zbliżone do parametrów odcinka już istniejącego przy Forum Gdańsk: ma mieć 2-2,5 m szerokości, być wykonana z mastyksu grysowego i być oddzielona kostką od chodnika.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu "Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska". Program objął również m.in. budowę drogi rowerowej na ul. Nowatorów, od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych. Ta inwestycja zakończy się w grudniu tego roku, a jej koszt to 2,2 mln złotych.

Czy często jeździsz rowerem po Gdańsku?
31%

tak, niemal codziennie

31%

od czasu do czasu

13%

prawie nigdy

25%

nigdy

zakończona

łącznie głosów: 334

autor

Joanna Skutkiewicz

j.karjalainen@trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (72)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać