"Pomarańczowi" na kaszubskich trasach

25 maja 2020, 7:00
Kamila Lulińska

Kaszubskie tereny cieszą się ogromną popularnością wśród miejscowych fanów dwóch kółek. Tym razem na ulubione trasy trójmiejskich rowerzystów zawitali sportowcy wspierani przez CCC, wśród których był również mistrz Polski ze startu wspólnego z ubiegłego roku.


Wiele kilometrów przepięknych tras wśród pól i lasów, z dala od miejskiego zgiełku... i każdy z nas już wie, że mowa o Kaszubach - miejscu, w które ucieka prawie każdy trójmiejski kolarz i triathlonista. Niecałe dwa tygodnie temu zauważyliśmy, iż przez kilka dni spotkać można tam było kolarzy, których charakterystyczne stroje rozpoznaje każdy z nas: sportowców wspieranych przez CCC.

Ostatnie tygodnie są dla zawodowych sportowców ogromnym sprawdzianem - odwoływanie i przenoszenie wszystkich zawodów, w tym wyczekiwanych igrzysk, obowiązek spędzania czasu w domu z dala od innych, ograniczona możliwość treningów... Wszystko to oraz wszelkie inne restrykcje i niepewność dat pierwszych startów powodują, iż często nie ma możliwości zaplanowania czegokolwiek, co w ogromnym stopniu utrudnia przygotowania sportowców.

Pierwszy etap trójmiejskiego wyzwania dla kolarzy za nami!Spontaniczny "męski wypad"Dlatego też w chwili, gdy sytuacja nieco się poprawiła, kilku "pomarańczowych" spontanicznie spakowało rowery i wyruszyło na, jak to sami określają, "męski wypad" na Kaszuby, by sprawdzić nasze rowerowe trasy. Wszystko oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, gdyż część z nich przebywała w miejscowości Nowe Czaple, a część w Kartuzach.

Wśród nich był między innymi Michał Paluta, który w poprzednim roku zdobył złoto na Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego, kolarz grupy CCC Sprandi Polkowice, a także bracia Piotr Ławicki i Marcin Ławicki, zawodowi triathloniści wspierani przez grupę CCC.

Kaszuby doceniane także przez wyczynowcówZ uwagi na to, iż tegoroczny sezon, szczególnie dla triathlonistów, jest dość niepewny, a w tamtym momencie również i kolarze nie mieli pewności co do swojego kalendarza, treningi były dość spontaniczne. Z ich relacji wiemy, że trasy, które pokonywali w trakcie kilkudniowego pobytu, zostały specjalnie wyselekcjonowane przez ich miejscowego przewodnika. Stąd też niektóre segmenty na Stravie od ich pobytu mają nowych liderów.

- Kaszuby to wspaniałe miejsce do uprawiania triathlonu - mówi Piotr Ławicki, triathlonista. - Mnóstwo jezior do pływania i bardzo urozmaicony, pofałdowany teren na rower, w którym można bardzo solidnie potrenować. Świadczy o tym chociażby liczba segmentów na Stravie, z których zrobiliśmy sobie niemałą zabawę podczas treningów, walcząc o KOMy.

Rozbudują drogę rowerową na ul. płk. DąbkaTereny wokół Trójmiasta doceniają zarówno zawodowi kolarze, jak i amatorzy aktywności fizycznej. Pośród wielu tras o różnej długości, natężeniu ruchu i ukształtowaniu terenu absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Turystyka rowerowa - wybierz trasę dla siebieNiepewna przyszłość drużyny CCCDla kolarzy CCC ostatnie dni były wyjątkowo ciężkie. Oprócz globalnej katastrofy spowodowanej koronawirusem, która wywróciła ich świat do góry nogami, niedawno świat obiegła informacja, iż wraz z końcem roku ich sponsor tytularny zaprzestanie wspierać "pomarańczowych". Dotyczy to męskiej drużyny - nie wiadomo na ten moment, czy CCC podejmie taką samą decyzję w sprawie kobiecej drużyny CCC - Liv oraz CCC Development Team i akademii kolarskiej Michała Kwiatkowskiego "Copernicus", które wspiera polski sprzedawca butów i torebek. Sportowcy na razie odmawiają komentarza w tej sprawie, a oficjalny komunikat mają wydać wkrótce.
Jak często wykorzystujesz kaszubskie tereny jako trasy na treningi/wypady rowerowe?
33%

bardzo często

20%

czasami

11%

byłe(a)m tylko kilka razy

36%

wcale

zakończona

łącznie głosów: 237