Pomerania Maraton MTB w niedzielę w Luzinie

11 sierpnia 2020, 14:00
Joanna Skutkiewicz

Za nami trzecia z pięciu edycji tegorocznej serii MH Automatyka MTB Pomerania Maraton. W wyścigu kolarstwa górskiego w Przywidzu wystartowało ponad 300 rowerzystów, podzielonych na grupy 150-osobowe. Kolejna edycja zawodów odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, w Luzinie. Na najszybszych kolarzy długiego dystansu czekają nagrody finansowe. Wciąż można zapisywać się do udziału w wyścigu.Trasa zawodów w Przywidzu poprowadziła zawodników po malowniczych terenach wokół Jeziora Przywidzkiego. 15-kilometrowa pętla o 300 m przewyższenia pełna była nie tylko pięknych widoków, lecz także podjazdów oraz długich i technicznych zjazdów. Uczestnicy zapisani na dystans Speed mieli za zadanie pokonać ten dystans dwa razy, zaś ci z dystansu Mega - trzykrotnie. W rywalizacji na krótszym dystansie na podium stanęli kolejno Sebastian Młyński, Adam Deyk i Sławomir Pituch. W kategorii kobiet były to odpowiednio Iwona Joskowska, Karolina Karpińska i Izabella Satrajn.
Na dystansie dłuższym najszybszy okazał się Piotr Polus, a za nim do linii mety dojechali Arkadiusz Petka i Łukasz Derheld. Wśród kobiet zwyciężyła Adrianna Osińska, a kolejne miejsca zajęły Natalia Śliwińska i Paulina Budzyńska.

- Etap w Przywidzu to było moje drugie spotkanie z MTB Pomerania Maraton i podobnie jak w Barłominie - klasa! - relacjonowała Paulina Budzyńska, zdobywczyni trzeciego miejsca w kategorii kobiet na dystansie Mega. - Świetna organizacja, bardzo wymagająca trasa, szczególnie wytrzymałościowo. Ze względu na dużo długich podjazdów i błota zawodnik musiał być non-stop skoncentrowany. Zajęłam trzecie miejsce open kobiet na dystansie Mega i cieszy mnie to tym bardziej, że ostatnie 6 km jechałam bez jednej soczewki w oku, bo wywiało mi ją na zjeździe! Adrenalina jednak robi swoje i bez chwili zawahania jechałam ile sił w nogach do mety. Do drugiego miejsca straciłam 49 sekund.Zawody w Luzinie dla każdegoJuż w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, odbędzie się kolejna edycja, tym razem w Luzinie, 40 km od Gdyni. Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno zaawansowani, jak i całkiem początkujący zawodnicy. Należy jednak przygotować się na potężny wysiłek dla nóg i płuc. Edycje zawodów w Luzinie słyną z atrakcyjnej, pagórkowatej trasy. Jak informują organizatorzy, to zdecydowanie najbardziej "górska" z edycji zawodów. Uczestnicy krótkiego dystansu zmierzą się z jednym z najbardziej wymagających podjazdów - Narożną Górą, a zawodnicy dystansu dłuższego ponadto z Dąbrową Górą i Jelenią Górą.

W lubianych zawodach serii MH Automatyka MTB Pomerania Maraton biorą udział nie tylko zawodnicy z północnej Polski, choć ci oczywiście dominują na listach startowych. Aby zapisać się do udziału, należy wypełnić formularz online. Pakiety startowe będą wydawane w piątek, 14 sierpnia, w gdańskim Decathlonie Kartuska, w niedzielę pomiędzy godz. 7 a 11:30 w biurze zawodów na miejscu.

W tym roku baza zawodów zostaje przeniesiona do Klubu Jeździeckiego w Barłominie. Na trasie na uczestników czekają aż trzy premie górskie, dostępne dla zawodników używających aplikacji Strava. Po raz pierwszy w historii zawodów na najszybszych zawodników na długiej trasie czekają nagrody finansowe.