Premiera Cyklo Żuchliński MTB za nami

11 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Krzysztof Kochanowicz

Debiutująca w kalendarzu impreza Cyklo Żuchliński MTB - za sprawą wyjątkowej trasy - szybko wyrobiła sobie markę wśród uczestników. Zostanie na pewno dobrze zapamiętana przez każdego, kto w niedzielę stawił się na starcie. Satysfakcja będzie zapewne jeszcze rosła wraz z mijającym zmęczeniem.Trasa stanowiła autorski projekt Sponsora Tytularnego, Adama Żuchlińskiego i okazała się zresztą dla niego szczęśliwa, dając miejsce na podium w kategorii wiekowej. Została poprowadzona w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu powielać odcinki z innych imprez, więc nawet dla zaprawionych w bojach zawodników nie była oczywista i prosta.

- i zapowiadTak jak się spodziewaliśmyaliśmy, okazała się bardzo selektywna i trudna, poza dużym przewyższeniem dodając także trzy bardzo techniczne sekcje, ale trzeba przyznać, że czasy zwycięzców na dystansach okazały się wyraźnie lepsze, niż nasze szacunki sprzed imprezy - podkreśla Bartłomiej Glaas, organizator imprezy.

- W optymalnych warunkach i z dodatkową nagrodą w postaci słońca na koniec zawodów, z wyzwaniem w postaci Cyklo Żuchliński MTB zmierzyło się ponad 300 osób. Biorąc pod uwagę debiut Żuchliński MTB w kalendarzu imprez Cyklo oraz wyjątkowo wczesnowiosenny termin, uznajemy to za spory sukces i wyraźny sygnał, że pomysł trafił w oczekiwania rowerowych zapaleńców z regionu - dodaje.

Otwarcie serii Cyklo MTB:

Same zawody - które były pierwszą odsłoną z czterech imprez MTB połączonych wspólną klasyfikacją - stały się pierwszą w tym roku okazją do zweryfikowania jakości swoich przygotowań dla całej czołówki amatorów z regionu. Walka rozgorzała od pierwszych metrów, a zwłaszcza na dystansie Mega trwała nieprzerwanie aż do mety.

Właśnie na Mega wśród panów przez cały dystans ton nadawali Tomasz Repiński, Andrzej Kaiser, Michał Bogdziewicz i Piotr Rzeszutek. Taka była też kolejność na mecie. Zwycięzca na pokonanie morderczych 53 km potrzebował zaledwie 2 godzin i 17 minut. Wśród pań bezdyskusyjnie wygrała Joanna Bejm z Gdyni.

Na o połowę krótszym dystansie Mini, gdzie do rywalizacji zgłosiło się ponad 200 osób, w gronie panów od początku tempo nadali i szybko oderwali się od reszty stawki Sławomir Pituch i Wiktor Stankiewicz. Przewagę utrzymali do samej mety, a podium uzupełnił - spóźniony względem tej dwójki o dwie minuty - Paweł Brylowski.

Rywalizację kobiet zdominowała Aleksandra Zabrocka, która drugą na mecie Katarzynę Kuczorską wyprzedziła o prawie 12 minut.

W imprezie pojawił się także dystans Fit, dedykowany osobom chcącym przede wszystkim "pokręcić" dla przyjemności i dla zdrowia, a niekoniecznie od razu mierzyć się z kilometrowym przewyższeniem. Niewykluczone, że pomysł będziemy rozwijać w ramach kolejnych wydarzeń.

Wyniki Top 3 nieoficjalne:

Dystans Mega:

1. Tomasz Repiński, EDF Trek Gdynia, 2:17:47
2. Andrzej Kaiser, Eurobike Kaczmarek Elektric Team, 2:17:50
3. Michał Bogdziewicz, Apteka Gemini, 2:21:27

1. Joanna Bejm, 3:20:41
2. Elżbieta Wydrowska, Diverse Extreme Team, 3:22:47
3. Aleksandra Jakubek, Vo2Max MTB Team, 3:45:22

Dystans Mini:

1. Sławek Pituch, Eurobike Kaczmarek Elektric Team, 1:10:30
2. Wiktor Stankiewicz, Team Verge Polska, 1:10:44
3. Paweł Brylowski, MTB Start Kartuzy, 1:12:34

1. Aleksandra Zabrocka, Baszta Bytów, 1:26:34
2. Kasia Kuczorska, Vo2Max MTB Team, 1:38:29
3. Aleksandra Romańska, GK STG, 1:43:40

>>>Pełne wyniki

Niebawem Cyklo Gdynia MTB!

Kolejna okazja do ponownego spotkania z serią Cyklo MTB i trasami w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym dokładnie za dwa tygodnie, 23 kwietnia. Cyklo Gdynia MTB, o której mowa będzie czwartą edycją dla tego wydarzenia. Tradycyjnie start oraz miasteczko zawodów zlokalizowane będą w okolicy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Z pewnością będzie to okazja do poczucia wyjątkowych emocji. Oprócz zawodów dla dorosłych, organizatorzy przewidują także imprezę dla dzieci - Cyklo Gdynia MTB Kids.

>>>Szczegóły na stronie organizatoraGALERIA ZDJĘĆ; fot.Ivo Ledwożyw / Cyklo

Tegoroczne edycje Cyklo MTB :

Cyklo MTB to cztery imprezy dla miłośników MTB z klasyfikacją generalną.

>>> Cyklo Żuchliński MTB, 9 kwietnia,
>>> Cyklo Gdynia MTB, 23 kwietnia,
>>> Cyklo Sierakowice MTB, 4 czerwca,
>>> Cyklo Krokowa MTB, 17 września.

Zobacz nasze relacje z ubiegłego sezonu:

>>>1.Cyklo Gdynia MTB
>>>2.Cyklo Sopot
>>>3.Cyklo Gniewino
>>>4.Cyklo Gdynia Eliminator
>>>5.Cyklo Gdynia

Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Żuchliński MTB
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl
.