Przygotuj się do cyklu Triathlonów SportEvo

11 marca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem zaprasza na serię czterech imprez triathlonowych. Wyścigi skierowane są zarówno do początkujących jak i zaawansowanych zawodników. Dla najmłodszych przewidziano duathlon lub triathlon. Zawody charakteryzują się urokliwymi lokalizacjami oraz świetną atmosferą. Każdy uczestnik otrzymuje w pakiecie startowym bogate upominki przygotowane specjalnie na tę okazję. Wyróżnienia na podium otrzyma pierwsza trójka kobiet i mężczyzn w kategorii Open oraz kategoriach wiekowych. Dla tych, którzy nie czują się na siłach do ukończenia całego triathlonu organizator daje możliwość startu w sztafecie.Prezentacje poszczególnych edycji w skrócie:

1. Triathlon Gdańsk AWFiS

- Termin: 29.04.2018
- Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
- Limit uczestników: 180 osób
- Dystans: 0,6 km pływanie + 15 km rower + 3 km bieg

Jedyny taki triathlon w Polsce gdzie rywalizacja bezpośrednio przenosi się z pływalni na zewnątrz. Wszystko zaczyna się na Pływalni Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Start odbywa się w grupach 12 osobowych, po dwie osoby na jednym torze. Po wyjściu z wody następuje bezpośrednia zmiana na część rowerową. Strefa zmian znajduje się kilkanaście metrów od pływalni. Wyścig kolarski odbywa się na rowerach MTB (górskich lub rekreacyjnych) po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ostatni etap wyścigu rozgrywa się w na stadionie lekkoatletycznym.

>>> zapoznaj się ze szczegółami imprezy

2. Triathlon Krynica Morska

- Termin: 09.06.2018
- Miejsce: Marina Jachtowa
- Limit uczestników: 600 osób
- Dystanse: 1/8 0,475-22,5-5,275
1/4 0,95-45-10,55

Triathlon Krynica Morska jest nową imprezą na mapie triathlonu w Polsce. Dojazd z Gdańska zajmuje około 1 godz. 15 min. Mierzeja Wiślana po raz pierwszy będzie gościć zawodników, którzy zmierzą się z dystansem 1/8 oraz 1/4 Ironmana. Część pływacka odbędzie się w Zalewie Wiślanym. Drugi etap wyścigu poprowadzi kolarzy w kierunku miejscowości Nowa Karczma. Zawodnicy, spodziewający się płaskiej trasy, mogą liczyć na niespodziankę. Ostatnia część przebiegnie przez ulice Krynicy Morskiej oraz trakt leśny od strony Zatoki Gdańskiej.

>>> zapoznaj się ze szczegółami imprezy

3. Triathlon Kartuzy / Złota Góra

- Termin 10.06.2018
- Miejsce: Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze k. Kartuz
- Limit uczestników: 200 osób
- Dystans: 0,75 km pływanie +20 km rower + 5 km bieg

Triathlon Kartuzy zaskoczy nie jednego zawodnika. Część pływacka zaczyna się w jeziorze Brodno Wielkie ze startu wspólnego. Po wyjściu z wody zawodnik udaje się do jedynej w swoim rodzaju zadaszonej strefy zmian. Część rowerowa odbywa się na rowerach MTB po malowniczych terenach Gminy Kartuzy. Ostatni etap wyścigu kończy się pozornie łatwym biegiem, którego finish znajduje się na szczycie Złotej Góry. Imprezą towarzyszącą jest duathlon dla dzieci i dorosłych. Czyli połączenie biegania z jazdą na rowerze.

>>> zapoznaj się ze szczegółami imprezy

4. Triathlon Chmielno

- Termin: 28.07.2018
- Miejsce: Plaża Gminna w Chmielnie
- Limit uczestników: 600 osób
- Dystanse: 1/8 0,475-22,5-5,275
1/4 0,95-45-10,55

Chmielno jest ostatnim wyścigiem cyklu, który oferuje nam wiele atrakcji na zakończenie sezonu. Bogata baza noclegowa w pobliżu startu pozwala na przyjazd całymi rodzinami. Jako pierwszy otwiera rywalizację triathlon dla dzieci od lat 3, który jest świetną zabawą zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Start główny odbywa się z plaży a kończy efektownym wyjściem na stadion gdzie mieści się strefa zmian. Część rowerowa jest wyścigiem typowo szosowym o pofałdowanym profilu. Trasa biegowa jest płaska i zachęca do szybkiego biegania.

>>> zapoznaj się ze szczegółami imprezy

Więcej informacji na stronie organizatora


Organizator:

Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem / Sport-Evo
przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
www: Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS
>>>aktualności na Facebooku
Mail: fundacja@scnd.pl