Rodzinnie po lesie na Kaszebe Runda Kids

5 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Krzysztof Kochanowicz GR3miasto
Najnowszy artukuł na ten temat

Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem

Rodzinny Rajd Rowerowy Kaszebe Runda Kids wzbogacił program maratonu szosowego Kaszebe Runda, który odbył się w minioną niedzielę w Kościerzynie. 19,5-kilometrowa trasa zaplanowana była tak, by każde dziecko powyżej siedmiu lat mogło pokonać ją samodzielnie, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów - w foteliku, przyczepce bądź na sztywnym holu.To, co wyróżniało minioną imprezę od poprzednich tego typu wycieczek to fakt, że na czas trwania maratonu można było powierzyć organizatorom swoją pociechę. Nad uczestnikami opiekę sprawowali doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rekreacyjnej 3miasto. W tym roku głównymi partnerami imprezy były firmy: Alexander - producent gier i zabawek dla całej rodziny, Smart Grawer - producent nagród sportowych i gadżetów reklamowych oraz kościerski Hotel i Restauracja Pod Kurem, Willa Strzelnica.

Parametry trasy

19 km

Region - woj. pomorskie

Poziom trudności - łatwy

Trasy rowerowe


W dobrym celuRodzinny Rajd Rowerowy Kaszebe Runda Kids był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, lecz także do integracji dzieci i ich rodziców. 19,5 km trasa była przyjemnością nawet dla Marcelinki, która całą trasę grzecznie przejechała w przyczepce rowerowej. Okazała się ona najmłodszym uczestnikiem i z pewnością wzbudzała niejeden uśmiech. Małogłowie z dysmorfią twarzy czy polimikrogyria nie zatrzymują jej rodziców przed próbą życia w normalności. Mimo codziennych zajęć, rehabilitacji oraz zmienności w samopoczuciu dziewczynki, znajdują czas i sposobność, aby uczestniczyć w Kaszebe Runda Kids 2019. Dzięki pomocy i wsparciu rodziny, znajomych oraz innych darczyńców realizują nie tylko wczesne wspomaganie rozwoju, lecz także jeżdżą z córeczką na turnusy rehabilitacyjne. Aby ułatwić jej przyszłościowe funkcjonowanie, konieczne są dalsze terapie wzroku, terapie neurologopedyczne oraz inne wielospecjalistyczne diagnozy. Jeśli ktoś z was miałby ochotę wesprzeć Marcelkę w jej codziennej pracy, z góry serdecznie dziękujemy. Zbiórka na jej cel prowadzona jest przez Fundację Mam Serce.

W rajdzie wzięło udział łącznie 150 uczestników. Aby móc to wszystko ogarnąć, w rajdzie uczestniczyła prawie cała kadra Grupy Rowerowej 3miasto. Organizacją gier i zabaw dla dzieci zajęli się wykwalifikowani pedagodzy i nauczyciele przedszkolni. Podczas godzinnej przerwy zrealizowanej mniej więcej w połowie rajdu dzieci wzięły udział w ciekawych zabawach i konkursach, a wrażenia zapewniły akcesoria gier terenowych Alexander Sport&Fun. Firma ufundowała także wiele ciekawych upominków w postaci gier planszowych, łamigłówek oraz puzzli dla najmłodszych.Najmłodsi na trasieMaluchy, w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach, przyczepkach bądź na sztywnych holach. Różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Oprócz dzieci i rodziców, na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało, pętla wiodąca wśród malowniczych jezior i mokradeł wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego - te okolice to naprawdę ciekawy rejon pod kątem wycieczek rowerowych i wędrówek. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych akwenów i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że turysta może jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy piękne jezioro Garczyn oraz diabelski głaz z wbitym krzyżem - jeden z największych na Kaszubach. Część trasy pokonaliśmy w towarzystwie pokonanego przed laty rowerowego Szlaku Kaszubskich Drzymalitów.

Na zakończenie Rodzinnego Rajdu Rowerowego pt. Kaszebe Runda Kids 2019 wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, wykonanymi przez partnera imprezy - firmę Smart Grawer, a po wjechaniu na metę zregenerowali się posiłkiem, który został przygotowany przez Restaurację Pod Kurem w kościerskiej Willi Strzelnica.

Partnerem rajdu była także firma Itinere, która na czas przejazdu rowerowego umożliwiła wypożyczenie akcesoriów turystycznych do transportu dzieci. Zakup fotelika bądź przyczepki z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy na pewno wybór był właściwy.
Parametry trasy:

Początek trasy: Centrum Aqua, ul. Hallera, Kościerzyna
Koniec trasy: Willa Strzelnica, ul. Strzelnica, Kościerzyna
Dystans: 19,5 km
Czas jazdy z postojami: 5 godzin
Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji
Nawierzchnia: przeważają leśne dukty, na których sporadycznie występuje piach
Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką

>>>Mapa wycieczki oraz ślad GPS

GALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Gąsior [GR3miasto]

Kolejne Rodzinne Rajdy Rowerowe przy cyklu imprez Rower Over:

-Kociewie Kołem Kids - 8 września 2019
-Żuławy Wkoło Kids - 13 października 2019 / nie odbędzie się

Zobacz jak wyglądały zeszłoroczne nasze Rodzinne Rajdy Rowerowe:
(prowadzone w ramach maratonów szosowych spod znaku RowerOwer)

>>> Rodzinny Rajd Rowerowy KaszebeRunda Kids 2018
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy Kociewie Kołem Kids 2018
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy Żuławy Wkoło Kids 2018

Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com

Partnerzy Kaszebe Runda Kids 2019:

-Alexander - producent gier i zabawek dla całej rodziny
-Willa Strzelnica - Hotel i Restauracja Pod Kurem w Kościerzynie
-Smart Grawer - producent nagród sportowych i gadżetów reklamowych
-Itinere - wypożyczalnia sprzętu turystycznego
-Nadleśnictwo Kościerzyna, Lasy Państwowe
-Starostwo Powiatowe Kościerzyna

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych

Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.

Parametry trasy

19 km

Region - woj. pomorskie

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową

Krzysztof Kochanowicz GR3miasto