Rodzinnie po żuławskiej depresji

26 września 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz

Żuławy w Kółko to wzbogacenie programu maratonu szosowego Żuławy Wkoło , który odbył się w minioną niedzielę, 23 września w Nowym Dworze Gdańskim. Specjalnie dla dzieci z rodzicami przygotowana została łatwa, 27- kilometrowa trasa wiodąca bocznymi drogami. Nad uczestnikami Rodzinnego Rajdu Rowerowego opiekę sprawowali doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy Rowerowej 3miasto.Parametry trasy

27 km

Region - woj. pomorskie

Poziom trudności - łatwy

Trasy rowerowe


Żuławy to nie tylko depresja :)

Podobnie jak w przypadku startu imprezy głównej - maratonu Żuławy Wkoło, tak Rodzinny Rajd Rowerowy pt. Żuławy w Kółko rozpoczął się w Żuławskim Parku Historycznym. W biurze startowym uczestnicy odebrali imienne numery startowe, by o godz. 9:30 ruszyć w trasę. Na zakończenie rajdu te same numerki były ich przepustkami do Muzeum Żuławskiego.

Trasa Rodzinnego Rajdu Rowerowego przemierzała malownicze zakamarki okolic Nowego Dworu Gdańskiego. W krajobrazie dominowała przede wszystkim przyroda: wijące się rzeki i liczne kanały, zabytki hydrotechniczne, przepiękne drewniane domy.

Zaproponowana 27-kilometrowa pętla wiodła głównie bocznymi drogami asfaltowymi o nieznacznym ruchu samochodów, a także drogami wyłożonymi płytami betonowymi, przecinającymi rozległe po horyzont pola uprawne i pastwiska. Miejscami pokonaliśmy także drogi polne, które mimo wcześniejszych opadów deszczu nie były za bardzo błotniste. O dziwo, tego dnia nie padało, choć prognozy zapowiadały przelotny deszcz. Nad nami jak zwykle świeciło słońce, więc niech żałują ci, których nie było.

W drugiej połowie trasy zrobiliśmy dłuższy postój na gry i zabawy. Tu także wśród dzieci rozlosowaliśmy ciekawe nagrody od naszego partnera - Sklepu Turystycznego Tuttu.pl. Część upominków ufundowała także Grupa Rowerowa 3miasto. Wśród losowanych nagród dzieci znalazły termoaktywne czapki, buffy, ocieplane opaski na głowę, wodoodporne saszetki i ręczniki z mikrofibry. Łączna pula nagród wyniosła ponad 4 tys. zł.

Rowerowa przygoda zakończyła się na terenie Żuławskiego Parku Historycznego, gdzie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i uzupełnili kalorie pożywnym posiłkiem i kisielem Słodkiej Chwili.

Każdy uczestnik Rodzinnego Rajdu Rowerowego w swoim pakiecie otrzymał także mapę turystyczną regionu, którą ufundowało Wydawnictwo Kartograficzne EkoKapio. Z pewnością będzie to dobra okazja, by wrócić w te niezwykle ciekawe obszary Żuław.

Rodzice, którzy chcieli zabrać młodsze dzieci na przejażdżkę, a nie posiadali do tego odpowiedniego sprzętu mieli możliwość przetestowania fotelika, przyczepki rowerowej bądź sztywnego holu dzięki współpracy z wypożyczalnią sprzętu turystycznego Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Gąsior / GR3miasto

>>> Zobacz na mapie zaplanowaną przez nas trasę oraz zdjęcia z jej przebiegu.

Rodzinny Rajd Rowerowy pt. Żuławy w Kółko zorganizowała:

Grupa Rowerowa 3miasto
Kierownik Rajdu:
Krzysztof Kochanowicz
Mail: GR3miasto@gmail.com

Partnerzy:
>>>Zobacz wideo relację z Rodzinnego Rajdu Rowerowego Żuławy w Kółko 2017


Inne nasze inicjatywy rowerowe dla rodzin z dziećmi:

>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Kociewie Kółeczkiem 2018"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Kaszebe Rundka 2018"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Majówka 2018"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Kociewie Kółeczkiem 2017"
>>> Rodzinny Rajd Rowerowy "Żuławy w Kółko 2017"

Parametry trasy

27 km

Region - woj. pomorskie

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową