Rodzinnie rowerem przez Żuławy

27 września 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat Wybierz się rodzinnie na Kociewie Kołem

Żuławy Kółeczkiem to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego Żuławy Wkoło, który odbył się w niedzielę 24 września w Nowym Dworze Gdańskim. Specjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, bocznymi drogami, spokojnie i wygodnie. 30-kilometrowa trasa zaplanowana była tak, by każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką instruktora, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów prawnych w foteliku lub przyczepce. Na czas maratonu dziecko można było powierzyć organizatorom, którzy opiekowali się maluchami podczas wycieczki oraz postojów organizując gry i zabawy. Organizatorem Rodzinnego Rajdu Rowerowego była doświadczona Grupa Rowerowa 3miasto.Podobnie jak w przypadku startu imprezy głównej - maratonu Żuławy Wkoło, tak Rodzinny Rajd Rowerowy pt. Żuławy Kółeczkiem rozpoczął się spod Żuławskiego Ośrodka Kultury. W biurze startowym uczestnicy odebrali imienne numery startowe, by o godz. 9 ruszyć w trasę.

Trasa Rodzinnego Rajdu Rowerowego przemierzała malownicze zakamarki okolic Nowego Dworu Gdańskiego. Zaproponowana 30-kilometrowa pętla wiodła wśród żuławskich krajobrazów, które uzupełniały liczne zabytki, w tym urządzenia hydrotechniczne oraz ciekawe drewniane domy. Ciekawostką z pewnością był kolejowy most obrotowy, funkcjonujący na szlaku wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej oraz drogowy most zwodzony na wjeździe do wsi Tujsk. Ta sama miejscowość była także żywym skansenem przedstawiającym liczne drewniane zabudowania wiejskie.

Mniej więcej w połowie trasy był dłuższy postój na gry i zabawy.

Trasa Rodzinnego Pikniku Rowerowego wiodła głównie bocznymi drogami asfaltowymi o nieznacznym ruchu samochodów, a także drogami gruntowymi, przecinającymi pola uprawne i pastwiska. Rowerowa przygoda zakończyła się na terenie Żuławskiego Ośrodka Kultury, gdzie uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oraz pożywnym posiłkiem.

Siódmy Rodzinny Rajd Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i ich rodziców. Maluchy, w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach i przyczepkach... różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów.

Dane naszej trasy i ślad GPS:

>>>Mapa wycieczki oraz ślad GPS

-Początek i koniec trasy: Nowy Dwór Gdański
-Dystans: 30 km
-Czas jazdy z postojami na gry i zabawy: 5 godzin
-Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i znacznego ruchu samochodów
-Nawierzchnia:
+przeważają drogi asfaltowe i płyty betonowe,
+na 3 km odcinku droga gruntowana, grząska po opadach deszczu

Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepkąOto nasza wesoła gromadka na tle unikatowego zabytku techniki - obrotowego mostu kolejowego w Rybine Więcej zdjęć (1)

Oto nasza wesoła gromadka na tle unikatowego zabytku techniki - obrotowego mostu kolejowego w Rybine

fot. Piotr Gąsior [GR3miasto]

Oto nasza wesoła gromadka na tle unikatowego zabytku techniki - obrotowego mostu kolejowego w Rybine

fot. Piotr Gąsior [GR3miasto]GALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Gąsior [GR3miasto]

Zobacz jak wyglądały poprzednie nasze Rodzinne Pikniki i Rajdy Rowerowe:

>>> I Rodzinny Piknik Rowerowy wśród jezior i Mokradeł Bieszkowickich
>>> II Rodzinny Piknik Rowerowy wśród Lasów Otomińskich
>>> III Rodzinny Piknik Rowerowy między trzema jeziorami w okolicach Kamienia
>>> IV Rodzinny Piknik Rowerowy po Wdzydzkim Parku Krajobrazowym
>>> V Rodzinny Rajd Rowerowy, Kaszebe Rundka
>>> VI Rodzinny Rajd Rowerowy, Kociewie Kółeczkiem

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne!

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.

Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com

Parametry trasy

30 km

Region - woj. pomorskie

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową