Rower-piła? Tego lepiej nie próbować u siebie

21 lutego 2021, 10:00
Joanna Skutkiewicz

Mówi się, że ogranicza nas tylko wyobraźnia - zwłaszcza, jeśli mamy w sobie ducha konstruktora i wynalazcy. The Q, "szalony naukowiec" i twórca internetowy zaprezentował niedawno najnowszy efekt swojej pracy: rower, który świetnie radzi sobie z jazdą po lodzie. Właściwie to po prostu go tnie, jako że w miejscu kół ma... koła zębate piły tarczowej.Icecycle. Tak został nazwany rower, który bez problemu przejedzie po zamarzniętym jeziorze. Film prezentujący konstrukcję stworzoną przez The Q bije rekordy popularności w serwisie YouTube. Poza samym przejazdem po jeziorze, konstruktor pobieżnie zaprezentował, w jaki sposób powstał ów rower.

To nie jedyny rowerowy wynalazek w portfolio tego twórcy. The Q stworzył także między innymi rower całkowicie wykonany z drewna, który - jak widać na filmie - świetnie sobie radzi w akcji:


Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij tutaj.


Rower na 100 sposobówChoć modyfikowanie rowerów nie jest głównym zajęciem The Q, na jego kanale na YouTubie możemy znaleźć wiele treści tego typu. Nie szukając daleko, trafimy na rower z "chodzącym" tylnym kołem, fatbike w wersji bardzo fat, tricykl czy rower z "niewidzialnymi szprychami".

Fat flevo. Jedyny taki rower na świecie jeździ po GdańskuNie wydaje się, aby The Q pozostawił na długo rower-piłę w stanie takim, jaki jest. Niedawno ta sama rama roweru posłużyła do zbudowania driftującego jednośladu. Jaki będzie kolejny pomysł konstruktora? Nie wiadomo, ale jedno jest pewne: warto śledzić jego niecodzienne poczynania.

Mogłeś jeszcze nie czytać