Rowermania 5 września. Pierwsze takie wydarzenie w Gdańsku

31 sierpnia 2021, 18:00
Joanna Skutkiewicz
Konsultacje fizjoterapeutyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy, rozmowy, wykłady i pokazy to niektóre z atrakcji przygotowanych na 5 września. Więcej zdjęć (9)

Konsultacje fizjoterapeutyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy, rozmowy, wykłady i pokazy to niektóre z atrakcji przygotowanych na 5 września.

fot. materiały organizatora

Konsultacje fizjoterapeutyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy, rozmowy, wykłady i pokazy to niektóre z atrakcji przygotowanych na 5 września.

fot. materiały organizatora

To pierwsze takie wydarzenie w Trójmieście. W pierwszą niedzielę września, 5.09 na Placu Dyrekcji przy Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników rowerowego stylu życia - Rowermania. - To najbardziej rowerowe wydarzenie sezonu - zapowiadają organizatorzy. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.Choć to nie zawody, emocji nie zabraknie; choć to nie koncert, będzie i muzyka na żywo. Po trudach związanych z obostrzeniami pandemicznymi, pasjonaci rowerów mogą wreszcie spotkać się w prawdziwym, a nie tylko wirtualnym świecie. Pierwszej niedzieli września, w samo południe, Plac DyrekcjiMapka zamieni się na resztę dnia w stolicę rowerzystów. Impreza potrwa w godzinach 12-20.

- To zupełnie nowy projekt, stworzony z myślą o pasjonatach szeroko rozumianego rowerowego stylu życia - mówi Grzegorz Knapik, organizator. - W ramach Rowermanii zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla rowerzystów w wieku od 1 do 101 lat. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani cykliści znajdą tutaj coś dla siebie.
W programie imprezy znajdują się atrakcje przeznaczone dla wszystkich miłośników jednośladów, niezależnie od wieku, poziomu zaawansowania i preferowanego sposobu spędzania czasu na rowerze. Zaplanowano m.in. spotkanie z Czesławem Langiem, wicemistrzem olimpijskim i dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata, który opowie o motywacji, dążeniu do celu i spełnianiu marzeń.


Atrakcje dla każdegoW "Rowerowym starciu pokoleń" publiczność przekona się, jak bardzo zmieniło się kolarstwo na przestrzeni pół wieku. W wehikule czasu znajdą się: Jarosław Marycz (wicemistrz Europy i siedmiokrotny mistrz Polski, uczestnik Giro d'Italia i Vuelta a Espana) i Jarosław Kowalczyk (zwycięzca wyścigu dookoła Serbii, uczestnik Mistrzostw Świata UCI we Florencji), którzy staną naprzeciw Tadeusza Wojtasa (wicemistrza Polski z 1980, piątego zawodnika igrzysk olimpijskich w Moskiwe) i Gerarda Patoka (82-letniego zawodnika, który swoją karierę zaczynał w 1956 roku, uczestnika niezliczonych wyścigów, który startuje do dzisiaj).

Odbędzie się także wyścig dog-bike versus e-bike, w którym Igor Tracz (wielokrotny mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu) z Gemmą - psem rasy greyster zmierzą się z Pawłem Tyburskim (polskim czołowym zawodnikiem enduro i downhill), który wystartuje na elektrycznym rowerze Cannondale Montera Neo.

Ponadto wystawcy Rowermanii zaprezentują najnowszy sprzęt z możliwością testowania i zakupu w bardzo atrakcyjnych cenach, a goście, którzy przyjadą na swoich rowerach, będą mogli skorzystać z bezpłatnego serwisu i punktu pielęgnacji rowerów obsługiwanych przez najlepszych trójmiejskich fachowców.

Plakat wydarzenia Rowermania Więcej zdjęć (9)

Plakat wydarzenia Rowermania

mat. organizatora

Plakat wydarzenia Rowermania

mat. organizatora


Testy, promocje i konsultacjeW ramach projektu "GreenSAM" - "Green Silver Age Mobility" - Zielona Mobilność w Srebrnym Wieku, partner wydarzenia - Miasto Gdańsk - zaprezentuje i udostępni do testowania trójkołowe rowery elektryczne dla seniorów. W trakcie Rowermanii rozpocznie się również promocja kolejnej edycji gry: "Kręć kilometry dla Gdańska".

W ramach imprezy odbędą się również wykłady i darmowe konsultacje ze specjalistami z zakresu fizjoterapii, dietetyki sportowej i bikefittingu. Powstanie miasteczko ruchu drogowego, specjalna strefa dla dzieci i szkółka pierwszej pomocy, gdzie najmłodsi goście wraz ze swoimi opiekunami w przyjaznej atmosferze zdobędą praktyczną i niezbędna wiedzę.

Atrakcyjną formułę wzbogacą spektakularne pokazy trialu rowerowego grupy Flying Bikes, wystawa zabytkowych rowerów oraz konkursy z nagrodami. A to wszystko przy doskonałej muzyce grupy Surf Rock in Poland.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.