Rowery i akcesoria w stylu retro w Dryfcie

17 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz

W ubiegły weekend miało miejsce wydarzenie, które połączyło modę ze stylowymi rowerami oraz akcesoriami do nich. W gdyńskim sklepie Dryft zorganizowano jednodniowe warsztaty połączone z prezentacją lokalnej marki produkującej rowery w stylu retro, Baltica Bicycles. Uzupełnieniem były skórzane akcesoria rowerowe firmy GB Leather. Warto podkreślić, że obie marki pochodzą z Gdyni.Sklep w formie pop-up to tymczasowa współpraca pomiędzy fizycznym miejscem a marką, która chce pokazać swoje produkty zainteresowanym osobom, które wcześniej znały je zazwyczaj tylko z internetu. Wydarzenia takie najlepiej się sprawdzają, gdy obie strony mają podobne wartości i tak też było tym razem. To dlatego rowery Baltica Bicycles wpasowały się w taką przestrzeń, zwłaszcza że ich inspiracją są trzy trójmiejskie miasta - i tak je też nazwano.

Nietrudno się domyślić, że Gdynia, jako jedyna żeńska nazwa, to rower dla kobiet. Gdańsk to elegancki rower miejski stworzony na wzór rowerów, na których kiedyś jeździli dostojnie ubrani dżentelmeni. Sopot to z kolei modna i zrywna kolarzówka. Więcej o marce opowiedział gościom Jakub Polakowski, założyciel Baltica Bicycles, który wziął udział w wydarzeniu.

Drugą z prezentujących się marek było GB Leather, czyli skórzane akcesoria dla pasjonatów dwóch kółek, którzy szukają rzeczy wyjątkowych i trwałych. Rzeczą interesującą i wartą podkreślenia jest fakt, że wszystkie wyroby są ręcznie wytwarzane w Gdyni. Bartosz Grabowicz, który obróbką skóry pasjonuje się już wiele lat, łączy to z drugą swoją pasją, czyli właśnie rowerami.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również stylizacje rowerowe dobrane kolorystycznie pod wybrane modele rowerów. Dla pań wybrano funkcjonalny płaszcz przeciwdeszczowy wraz ze spasowanym plecakiem oraz rowerem Gdynia. Dla mężczyzn propozycją była lekka sportowa marynarka bez podszewki, która nie krępuje ruchów, oraz biała koszula, dodająca elegancji w zestawieniu z Sopotem.O modzie rowerowej i stylowych akcesoriach pisaliśmy także:

1) Modne rowery na (trój)miasto
2) Creme Cycles - luksusowe rowery byłego lidera Blendersów.
3) Na dwóch eleganckich kółkach, przegląd najdroższych rowerów miejskich.
4) Elektryzująca Elektra podbija nadmorskie trasy rowerowe
5) Koszyki, torby, siodełka, czyli stylowe akcesoria rowerowe