Rozbudują drogę rowerową na ul. płk. Dąbka

20 maja 2020, 17:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Będzie nowa droga rowerowa przez centrum Gdyni

Gdynia czeka na oferty wykonawców, którzy zbudują drogę rowerową wzdłuż ul. płk. DąbkaMapka. Będzie ona łączyć się z mającym tam powstać nowym wiaduktem, na którym również będzie odrębna droga dla rowerzystów. W ramach inwestycji powstaną też chodniki i zasadzone zostaną drzewa oraz krzewy.Oferty można składać do 30 czerwca 2020 roku. Potem urzędnicy wybiorą najlepszą i jeśli zmieści się ona w planowanym budżecie, wykonawca będzie miał maksymalnie 52 tygodnie na jej wykonanie, ale prace zapewne zakończą się szybciej, bo okres wykonania to 20 proc. w punktacji przetargowej, a urzędnicy szacują, że da się to zrobić nawet w ciągu 25 tygodni. Pozostałe kryteria wyboru to cena oferty brutto (60 proc. punktów), czas gwarancji i rękojmi (14 proc.) i ryzyko poniesienia kosztów wykonania robót dodatkowych (6 proc.)

Nowa droga rowerowa powstanie na odcinku od ul. DerdowskiegoMapka do ul. KwiatkowskiegoMapka. Połączy się z wiaduktem, który Gdynia realizuje razem z gminą Kosakowo.

Trzech chętnych do projektowania wiaduktu na ul. płk. Dąbka- Ul. płk. Dąbka to newralgiczny odcinek drogowy na północy Gdyni. Cieszy mnie fakt, że ten fragment arterii drogowej o intensywnym natężeniu ruchu, zyska nową infrastrukturę rowerową, wraz z chodnikami, oświetleniem i zielenią - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Wykonawca będzie bowiem zobowiązany nie tylko do zbudowania 400 m drogi rowerowej, ale też nowych chodników, oświetlenia, małej architektury i zasadzeń zieleni. Posadzone ma być m.in. 16 lip, dwa jesiony, 348 krzewów berberys Thunberga i ponad 1000 sztuk liliowca.
Czy twoja dzielnica jest dobrze skomunikowana rowerowo?
19%

tak, jest super

33%

nie jest źle, ale mogłoby być lepiej

48%

nie, jest jeszcze mnóstwo do zrobienia

zakończona

łącznie głosów: 283