Rusza Gdyński Tydzień MTB

2 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Skutkiewicz

Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym gdyński maraton MTB - XIV 7R CST MTB Gdynia Maraton - odbędzie się cykl zajęć teoretycznych i treningów poprowadzonych przez drużynę kolarską Trek Gdynia. Pierwszy objazd trasy już dziś, 2 września o godzinie 18.


Jak co roku, trójmiejskie święto kolarzy górskich rozpoczyna się już na początku września i trwa niemal tydzień. Począwszy od poniedziałku, miłośnicy jazdy na rowerze mogą uczyć się kolarstwa w teorii i praktyce.

Podczas wykładów specjaliści związani z dyscypliną kolarstwa będą opowiadać słuchaczom o najbardziej aktualnych zagadnieniach ze środowiska. Tym razem poruszone zostaną tematy prawidłowego treningu kolarza-amatora, wyboru pomiędzy rowerem o sztywnym zawieszeniu a full suspension oraz zagadnienie przydatności FTP (funkcjonalnej mocy progowej) w procesie treningowym. Wykłady będą odbywać się o godzinie 18 w salce Narodowego Stadionu Rugby - wejście od ulicy Sportowej .

W poniedziałek i środę wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w objeździe trasy maratonu. Nad uczestnikami, podzielonymi według poziomu zaawansowania, będą czuwać doświadczeni kolarze, zawodnicy klubu Trek Gdynia. Objazdy trasy planowane są na poniedziałek (02.09) i środę (04.09) - zbiórka pod salą stadionu rugby. Z kolei w piątek, 6. września, odbędzie się trening MTB na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Choć nie będzie łatwo, nie ma się czego obawiać - każdy znajdzie tam coś dla siebie.


Udział jest bezpłatny, a formuła zajęć otwarta - nie trzeba być zapisanym na zawody, aby uczestniczyć w treningach i wykładach.

W poprzednich latach inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród osób, które wykażą się stuprocentową frekwencją na zajęciach, rozlosowany zostanie rower górski Trek Marlin. Będzie to już siódmy raz, gdy można wygrać rower na podstawie udziału w tej inicjatywie. Czy trafi do kogoś, kogo nazwisko zostało już wylosowane w poprzednich latach?

Gdyński Tydzień MTB 2019 - harmonogram
2.09 - trening MTB - objazd trasy maratonu
3.09 - wykład- "Jak sensownie powinien trenować amator"
4.09 - trening MTB - objazd trasy maratonu
5.09 - wykłady: "Full czy hardtail? Porównanie właściwości dwóch typów rowerów górskich" oraz "FTP a rzeczywistość"
6.09 - trening MTB - techniczny tor przeszkód

Sala przy Narodowym Stadionie Rugby, ul. Sportowa, godzina 18

Czy weźmiesz udział w Gdyńskim Tygodniu MTB?
13%

tak, kolejny raz

12%

tak, po raz pierwszy

19%

jeszcze nie wiem

56%

nie

zakończona

łącznie głosów: 80