Trwają zapisy na triathlony MTB w Gdańsku i w Kartuzach

17 lutego 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Okres przygotowawczy do zawodów triathlonowych trwa w najlepsze. Powoli można także planować pierwsze starty w nowym sezonie, który - jak zwykle - nadejdzie w mgnieniu oka. Trwają zapisy na zawody triathlonowe, w których część rowerowa pokonywana będzie na rowerach górskich - Triathlon Gdańsk AWFiS oraz Triathlon Kartuzy MTB. Wpisowe za start indywidualny wynosi obecnie 160 złotych, a dystanse są idealne dla początkujących i debiutantów.


Triathlon to sport dla każdego. Z pewnością mogą tak powiedzieć ci, którzy debiut w tej atrakcyjnej dyscyplinie mają już za sobą. Zawody organizowane na krótkich dystansach to świetna okazja dla wszystkich początkujących sportowców, chcących zmierzyć się z pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem, następującymi po sobie.

Triathlon Gdańsk AWFiS



1 maja 2020 roku w Gdańsku na terenie AWFiS po raz kolejny odbędzie się kameralny, atrakcyjny triathlon przygotowany przez Sportevo i Fundację Silni Ciałem Niezłomni Duchem. Od standardowych triathlonów różnić się będzie częścią pływacką, która w tej imprezie będzie pokonywana na krytej pływalni. Do przepłynięcia będzie 600 metrów, czyli 24 długości basenu. Następnie uczestnicy wsiądą na rowery, aby zmierzyć się z 15-kilometrową trasą wytyczoną w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Na koniec czeka ich 3 km biegu na stadionie kampusu, na bieżni lekkoatletycznej. Bezpośrednia bliskość kibiców w tej ostatniej części zawodów z pewnością doda uczestnikom sił.

Można wystartować indywidualnie lub w sztafecie, także firmowej. Odbędą się także zawody aquathlonowe dla dzieci, w których do pokonania będzie 200 metrów pływania oraz 1 kilometr biegu.

Relacja z zeszłorocznej imprezy




Triathlon Kartuzy MTB



Nieco ponad miesiąc później, bo 14 czerwca 2020 roku, zorganizowany zostanie triathlon w Kartuzach. Część rowerowa również będzie odbywać się na rowerach górskich, jednak tym razem uczestnicy popłyną już w wodzie otwartej, a konkretnie w jeziorze Brodno Wielkie. 450-metrowa część pływacka poprzedzi rowerowy dystans 20 km, a na koniec do przebiegnięcia będzie 5 km z finiszem na szczycie Złotej Góry.

Miłośnicy nieco dłuższych dystansów będą mogli zmierzyć się z rywalizacją na 1/4 Ironmana, czyli 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10 km biegu. Można wystartować indywidualnie lub w sztafetach. Odbędzie się także duathlon na dystansach 5 km biegu, 20 km na rowerze i 2,5 km biegu. Również najmłodsi znajdą coś dla siebie.

Triathlon Krynica Morska



Po raz kolejny odbędą się także zawody w Krynicy Morskiej. To wyjątkowe miejsce zaprasza triathlonistów do rywalizacji na dystansach 1/8 i 1/4 Ironmana do wyboru. W przeciwieństwie do wcześniejszych imprez Sportevo, w tej część rowerowa będzie pokonywana po asfalcie. Warto zatem przygotować rowery szosowe i triathlonowe. Pływanie w Zalewie Wiślanym, jazda w kierunku miejscowości Piaski i bieg zaraz przy Zatoce Gdańskiej dostarczą uczestnikom niezapomnianych emocji. Więcej informacji i zapisy już wkrótce.

Zapisy na imprezy organizowane przez Sportevo odbywają się na stronie organizatora.
Czy w tym roku zamierzasz wystartować w triathlonie?
31%

tak, to będzie mój kolejny sezon startów

16%

tak, po raz pierwszy

12%

jeszcze nie wiem

41%

nie

zakończona

łącznie głosów: 94