Ścigali się przez 24 i 10 godzin non stop

11 września 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Imprezy kolarstwa górskiego w 2018 r.

W dniach 7-8 września w okolicach wsi Sulmin odbyła się pierwsza edycja 24h Rajdu Rowerowego Arkun. Na starcie imprezy stanęło tylko 34 śmiałków, którzy mieli do wyboru 24- lub 10-godzinną trasę na pętli o długości 9,2 km. Zadaniem ścigających się było "wykręcenie" jak największej liczby okrążeń w ustalonym czasie. Na długiej trasie największą liczbę okrążeń przejechała drużyna Ateny, zaś na krótszej - Gdańsk Południe na Start.Na starcie w piątkowe popołudnie stawiło się pięć zespołów, które liczyły od czterech do jednego zawodnika. Mimo niedużej frekwencji od samego początku wyścigu rywalizacja o podium była bardzo zaciekła a pierwsze trzy drużyny do dziesiątego okrążenia miały bardzo zbliżone wyniki. Niestety po 27. pętli z zawodów wycofał się kolejny skład i na polu walki pozostał Atena Team oraz zespół We mgle po łydki. Ostatecznie zwyciężyła ekipa Atena, wykręcając dokładnie 49 okrążeń, czyli około 450 km!

Na dystansie 24h największą liczbę okrążeń uzyskali:

1. Atena Team (Artur Pawlak, Bartek Sajnaj, Michał Figiel i Przemek Trzaska) - 49
2. We Mgle po łydki (Michał Nowaczyk, Jakub Sollich, Maciej Zdun i Dominik Kruś) - 47
3. Bank BPH Cyclists (Jakub Knitter, Paweł Gąsior, Jarosław Szuro i Marek Popielarczyk) - 27

- Żadna liczba pokonanych kilometrów czy okrążeń, żaden czas jazdy czy wysokość opadów, żadne zdjęcia nie oddadzą w pełni tego, co przeżyliśmy w ciągu tych 24 godzin - skomentował Michał Figiel z Atena Team. - Wszystkie nieprzewidziane okoliczności tylko dodały smaczku temu wydarzeniu. Niesamowita, najlepsza impreza rowerowa, na jakiej byłem w tym roku. Kto nie był, niech żałuje! - dodał na zakończenie.


W sobotę 8 września wystartowała też trasa 10-godzinna. O godz. 9 na pętlę o długości 9,2 km wyjechało pięć zespołów w składach dwu- i czteroosobowych. Ostatecznie z wynikiem 24 kółek wygrała trzyosobowa ekipa "Gdańsk Południe na Start".

Na dystansie 10h największą liczbę okrążeń uzyskali:
1. Gdańsk Południe na Start (Przemysław Blach, Jarosław Potyrała i Marek Ramczykowski) - 24
2. Skurcze i zakwasy (Piotr Mazurek, Michał Czaiński, Grzegorz Ćwikliński i Dawid Modrzyński) - 23
3. Fast & furious (Mateusz Chomej, Daniel Warmiński, Olgierd Granat i Jan Kowalina) - 22Organizatorzy uhonorowali dodatkową, specjalną nagrodą zdobywcę indywidualnego rekordu rajdu. Został nim Łukasz Kremblewski, uczestnik trasy 24-godzinnej, który w pojedynkę przejechał 15 okrążeń, przejeżdżając 138 km.

Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja zawodów.

Organizatorzy:

Mariusz Albecki / tel. +48 505 085 902
Paweł Musiał / tel. +48 601 863 050
Strona imprezy: 24h Rajd Rowerowy Arkun
email: rowerowy@rajdarkun.pl