Ścigali się w duathlonie i maratonie MTB

2 października 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz

W niedzielę, ostatni dzień września żukowski Park nad Jeziorkiem wypełnił się szczelnie cyklistami i amatorami łączenia biegania i jazdy na rowerze. Zawodnicy mieli do wyboru trzy podstawowe kategorie - MTB na 27 km, 54 km lub Duathlon: 8 km biegiem, 27 rowerem i ponownie 4 km biegiem. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie wraz z The North Event.Trasa praktycznie w całości prowadziła leśnymi i polnymi drogami w okolicach Gminy Żukowo. Była przygotowana typowo pod XC, choć nie była przy tym zbytnio techniczna. Na uczestników kolarstwa górskiego czekało kilka podjazdów, na duathlonistów też kilka podbiegów, które ochoczo były pokonywane raz za razem. Organizatorzy starali się jeszcze bardziej wykorzystać możliwości terenu, na którym rozgrywano imprezę, dlatego też przebieg trasy został zmodyfikowany względem roku ubiegłego, dodano szybką metę rowerową usytuowaną zaraz po zjeździe ze wzniesienia, dzięki czemu walka o jak najlepsze czasy była jeszcze bardziej wymagająca i widowiskowa. Zapętlenie tras i bliski przebieg odcinków biegowych i rowerowych stanowił również nie lada gratkę dla kibiców, którzy z samego środka parku mogli obserwować wielu uczestników jednocześnie, na różnych etapach zmagań.

Samo centrum miasteczka zawodów stanowiła duża strefa zmian dla startujących w duathlonie, zaraz obok wyrosła scena, na której odbyły się dekoracje, ustawiono też kilka namiotów, a największy z nich stanowił strefę gastronomiczną z trzydaniowym posiłkiem regeneracyjnym, a także z kawą i herbatą, które to ogrzały sportowców w ten chłodnawy dzień.

Na mecie oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych medali w stylistyce rowerowej i kaszubskiej kolorystyce, które przyciągały wzrok i z pewnością będą stanowić godne uzupełnienie kolekcji medalowej każdego finiszera.

Najlepsi z najlepszych po wszystkim wkroczyli na podium i otrzymali puchary zarówno w kategorii open, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy duathlonu otrzymali również vouchery na odzież techniczną.

Najlepsze czasy na poszczególnych dystansach osiągnęli:

Duathlon 7,6 km/27,2 km/3,8 km: wśród mężczyzn - Tomasz Marzec, ze Słupska,który z całą pokonał w 1 godz. 49 min 39 s. Wśród kobiet wygrała Monika Kubiak z Gdańska, która linię mety przekroczyła po 2 godz. 12 min 56 s. Na 54,4 km trasie maratonu MTB zwycięzcami byli Tomasz Strzemieczny z Płocka (2 godz. 4 min 38 s) oraz Małgorzata Niedziela z Gdyni (3 godz. 18 min). Na trasie o połowę krótszej, na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Żywickiz Bytowa (59 min 49 s) oraz Anna Nagel, z Bojana (1 godz. 17 min, 35 s)

GALERIA ZDJĘĆ fot. Krzysztof Walczak / The North Event

Kolejne starty ?
Finały Pucharu Bałtyku w duathlonie odbędą się 17 listopada w Łebie

Organizatorzy:

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz The North Event
WWW: Puchar Bałtyku w duathlonie
aktualności na facebooku / PucharBaltyku
Kontakt: biuro@pucharbaltyku.pl /