Sopot. Mandaty dla rowerzystów na Monte Cassino

1 lipca 2020, 13:40
Joanna Skutkiewicz

Od 1 maja do 30 września na ulicy Bohaterów Monte CassinoMapka i placu Przyjaciół SopotuMapka obowiązuje zakaz jazdy rowerem. We wtorek, 30 czerwca, przypomnieli o tym funkcjonariusze straży miejskiej, którzy pouczyli o tym aż 20 rowerzystów, a dwóch ukarali mandatami.Prewencyjna akcja "Rower" odbyła się w ostatni dzień czerwca w pobliżu sopockiego molo, tłumnie obleganego przez mieszkańców i turystów. To nie ostatnia taka inicjatywa sopockiej straży miejskiej - funkcjonariusze zapowiadają, że przez cały sezon letni będą powtarzać podobne działania.

Już od początku majówki aż do końca września w najbardziej turystycznej okolicy Sopotu - na molo, na placu Przyjaciół Sopotu oraz na ulicy Bohaterów Monte Cassino - obowiązuje całkowity zakaz jazdy rowerem. Choć ścieżka rowerowa oplata popularny plac z obydwu stron, to aby przedostać się wzdłuż molo, należy zsiąść z roweru i przeprowadzić go do miejsca, w którym rozpoczyna się znowu droga rowerowa.


Tym razem strażnicy miejscy pouczyli 20 osób, z kolei dwie osoby zostały ukarane mandatem. Jazda w tym miejscu zagrożona jest mandatem w wysokości do 500 złotych. Choć przebycie tych kilkudziesięciu metrów bez zsiadania z roweru może wydawać się kuszące, z pewnością jest nieopłacalne.