Udana, inauguracyjna edycja maratonu Lang MTB Trąbki Wielkie

18 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz

W minioną sobotę odbyła się czwarta w tym sezonie odsłona Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych w Trąbkach Wielkich. Najszybszym kolarzem na dystansie Grand Fondo okazał się Dariusz Batek z CST 7R MTB Team. Gmina Trąbki Wielkie po raz pierwszy znalazła się na mapie Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych i była to udana inauguracja. Ciekawa, zróżnicowana trasa, wielu kolarzy i wspaniała atmosfera w miasteczku wyścigu. Gościem specjalnym był arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który dał sygnał do startu, a także wręczył okazały puchar metropolity gdańskiego dla najmłodszego uczestnika maratonu.Walka na najdłuższym dystansie Grand Fondo toczyła się pod dyktando Dariusza Batka. Kolarz grupy CST 7R MTB Team wygrał w tym sezonie już dwa maratony - w Krakowie i Gdańsku. Nie inaczej było w Trąbkach Wielkich - na metę Batek wjechał samotnie, mając sporą przewagę nad rywalami. Dopiero trzy minuty później finiszował Krzysztof Krzywy z Nexus Team, a podium uzupełnił kolega Batka z drużyny - Jakub Najs. Trasa maratonu w Trąbkach Wielkich okazała się bardzo wymagająca. Walczący na Grand Fondo kolarze mieli do pokonania aż 88 kilometrów - trzy rundy ze sporą liczbą podjazdów.

Najbardziej zacięta okazała się walka na dystansie Mini. Różnica na mecie między zwycięzcą a drugim kolarzem wyniosła zaledwie dwie sekundy. Najszybszy okazał się Hubert Labuda z Klubu Kolarskiego Lew Lębork, a drugie miejsce zajął Damian Ciba z TaKo Team. Podium uzupełnił Bartosz Bejm z Bejm Team. Wszyscy trzej kolarze triumfowali w swoich kategoriach wiekowych. Wśród pań Aleksandra Zabrocka z MLKS Baszty Bytów wyprzedziła Sandrę Adamczyk (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), a trzeci wynik uzyskała Katarzyna Pakulska (Adalight-Arealamp).

Na dystansie Medio bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Bartosz Kołodziejczyk z Euro Bike Kaczmarek Electric Team, który drugiego Kacpra Cacko z Cozmobike Team wyprzedził o ponad pięć minut. Wśród pań przewaga zwyciężczyni była jeszcze większa. Zuzanna Krzystała-Stępień z SUP Lifting Team Bugla Bike Service pokonała trasę w czasie 2:24:10, a druga Anna Ostrowska z T4B Bike Team dotarła na metę z wynikiem 2:39:00.

Malownicze tereny Gminy Trąbki Wielkie przyciągnęły w sobotę wielu miłośników rowerów. Ci, którzy nie mieli na tyle doświadczenia, by walczyć w maratonie MTB wzięli udział w Paradzie Rodzinnej - dziesięciokilometrowy, rekreacyjny przejazd to dla wielu znakomity początek rowerowej przygody. Dzieci i młodzież mogły również wystartować w wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. W Trąbkach Wielkich odbył się dodatkowy wyścig z tego cyklu, ale jego wyniki nie są wliczane do klasyfikacji generalnej. Wśród chłopców najlepszy czas uzyskał Konrad Gołębiowski (Wadecki Bike Academy), a wśród dziewcząt Małgorzata Wojcieszek (Belta Team Gdańsk).

GALERIA ZDJĘĆ; fot. Michał Kapusta

Organizator:

Lang Team Sp. z o.o.,
Biuro Organizacji Imprez Sportowych
www: Vienna Life Lang Team / Trąbki Wielkie
e-mail: kontakt@langteam.com.pl