stat

W niedzielę startuje wiosenny cykl Garmin MTB Series

4 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz

Już w najbliższą niedzielę startuje pierwsza, wiosenna edycja cyklu Garmin MTB Series 2018! 8 kwietnia w Gdańsku amatorzy kolarstwa górskiego wezmą udział w pierwszym etapie tego popularnego wyścigu. Kolejne etapy odbędą się w Kolbudach i Sopocie. Sprawdzić się można na dwóch dystansach: 25-kilometrowej trasie Mini lub 50-kilometrowej Maxi.Zorganizowanie pierwszej, wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series potwierdza, że impreza cieszy się na Pomorzu ogromnym zainteresowaniem i nie brakuje zawodników chcących się zmierzyć na wymagających i ciekawych trasach. Cykl po kilku latach przerwy ponownie zagości w Gdańsku, gdzie fani MTB sprawdzą się na trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Drugi etap tegorocznego cyklu odbędzie się w sobotę 14 kwietnia w Kolbudach, a wielki finał edycji wiosennej zostanie rozegrany tydzień później w Sopocie.

Nowe lokalizacje, które zagościły na mapie cyklu, zachwycają swoją różnorodnością, położeniem i widokami. Profil i charakterystyka poszczególnych etapów Garmin MTB Series 2018 ukażą przede wszystkim to, co w MTB najpiękniejsze. Zawodnicy mogą spodziewać się wymagających singletracków, podjazdów i efektownych zjazdów. Będzie niezwykle ciekawie i emocjonująco.

Cykl Garmin MTB Series jest niepowtarzalny, ponieważ daje możliwość rywalizacji tydzień po tygodniu na jednym z dwóch dystansów: 25 km trasie Mini bądź 50 km trasie Maxi, co sprawia, że jest on odpowiedni zarówno dla debiutantów i amatorów górskiej rywalizacji, a także dla bardziej zaawansowanych zawodników i profesjonalistów. Na listach startowych widnieją już nazwiska znanych kolarzy, między innymi Bartosza Banacha i Krzysztofa Krzywego.

W ramach obu edycji tegorocznego cyklu przeprowadzona zostanie klasyfikacja generalna, na którą składać się będzie suma czasów ze wszystkich etapów danej edycji (wiosennej lub jesiennej).

Dodatkowo cały cykl Garmin MTB Series 2018 podsumujemy jedną klasyfikacją generalną Open, w której zostaną sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończą wszystkie sześć etapów! Dzięki takiemu rozwiązaniu wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki cyklu na dystansach Mini oraz Maxi, którzy zdobędą tytuły Króla oraz Królowej Pomorza!

Jesienna edycja cyklu odbędzie się na przełomie września i października.
Zapisy ruszają po zakończeniu edycji wiosennej, od poniedziałku 7 maja 2018 r.Opłaty:

W każdej z wiosennych edycji obowiązują opłaty za start:

- 60,00 PLN - przedpłata
- 80,00 PLN - po upływie danego terminu w zależności od edycji

Dla pierwszych stu zgłoszonych osób, które dokonają rejestracji na dowolną liczbę imprez wchodzących w skład wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018 i zaznaczą tę opcję podczas zapisów, opłata zostanie obniżona o 10 złotych.

Chcesz wystartować?
Zapisz się poprzez formularz rejestracyjny

>>>Przeczytaj relację z serii Garmin MTB 2017

Organizatorzy:

LABOSPORT Polska sp. z o.o.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
>>>Aktualności na Facebooku