W sobotę rowerowe ściganie w Pelplinie

21 lipca 2021, 18:00
Joanna Skutkiewicz
Zawody pod Pelplinem to przedostatnia edycja tegorocznego cyklu. Więcej zdjęć (4)

Zawody pod Pelplinem to przedostatnia edycja tegorocznego cyklu.

fot. mat. prasowe

Zawody pod Pelplinem to przedostatnia edycja tegorocznego cyklu.

fot. mat. prasowe

W sobotę, 24 lipca, w Pelplinie odbędzie się piąta, przedostatnia edycja zawodów tegorocznego cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton. Do wyboru są trasy o długości 34 km i 51 km. Zgłoszenia można dokonać nawet w dniu imprezy, w biurze zawodów.Okres wakacyjny sprzyja kolarstwu, podobnie jak malownicze tereny przy przystani kajakowej w Rajkowskim Młynie koło Pelplina. Organizator MH Automatyka MTB Maratonu zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze do udziału w przedostatniej edycji tegorocznego cyklu.

Uczestnicy mogą wybrać pomiędzy dwoma dystansami - 34 km (2 pętle) i 51 km (3 pętle). Trasa jest płaska i szybka; profil sprzyja każdemu, kto chciałby właśnie tu rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem górskim. Przewyższenia na trasie wynoszą odpowiednio 540 m i 810 m.

Nagranie z pojedynczej pętli można zobaczyć tutaj:Zabawa i wypoczynekStarty będą odbywać się od 10:00. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma m.in. numer startowy z chipem do pomiaru czasu (jeden na wszystkie edycje), medal finishera i catering na mecie. Zawodnicy będą ścigać się na trasie zabezpieczonej przez obsługę medyczną.

- Warto wziąć udział w tej edycji nie tylko ze względów sportowych, lecz także wypoczynkowych - zapewnia organizator. - Na uczestników po zawodach czeka stoisko z lodami, a także duże miasteczko zawodów, gdzie będzie można zaopatrzyć się w stroje rowerowe od Elvelo, smary od Aerogrease czy naprawić swój rower w mobilnym punkcie u Igora.
Mapa miasteczka zawodów Więcej zdjęć (4)

Mapa miasteczka zawodów

fot. mat. prasowe

Mapa miasteczka zawodów

fot. mat. prasowe


Wysoka pula nagródWe wcześniejszych latach w tej miejscowości odbywała się impreza Kołodziej Cube MTB Maraton. Zawodnicy, którzy w roku 2020 opłacili wpisowe na tę imprezę, mają możliwość przeniesienia go na sobotnią imprezę.

Organizator w sezonie 2021 przewiduje liczne nagrody rzeczowe, które zostaną rozdane na finale cyklu, tj. 5 września Gdańsku. Warto uczestniczyć w jak największej liczbie zawodów, aby być zaklasyfikowanym w "generalce". Organizator przewiduje ponadto losowanie nagród dla osób, które ukończyły całą klasyfikację cyklu. Łączna pula nagród na sezon 2021 wynosi ponad 60 tys. złotych.