W sobotę rusza Garmin MTB Series. Pierwsza edycja w Wejherowie

17 września 2020, 14:00
Joanna Skutkiewicz

Po ubogim w zawody sportowe sezonie letnim na przełomie lata i jesieni miłośnicy ścigania na rowerze wreszcie mogą ruszyć do boju pełną parą. Już w najbliższą sobotę, 19 września, w Wejherowie rusza seria zawodów kolarstwa górskiego, Garmin MTB Series. Pierwsza edycja odbędzie się w Wejherowie, a do wyboru są dystanse: 10, 28 i 56 kilometrów.Setki kolarzy-amatorów, chcących ścigać się na szybkiej, a jednocześnie technicznej trasie, stanie do rywalizacji w pierwszych zawodach 7. edycji cyklu Garmin MTB Series. Inauguracja tegorocznej serii odbędzie się w Wejherowie przy ul. Cypriana Norwida.

Tegoroczna seria będzie wyjątkowa. Ze względu na konieczność przekładania imprez wiosennych, związaną z pandemią koronawirusa, sześć konkurencji, zaplanowanych pierwotnie na edycje wiosenną i jesienną, zostanie rozegranych tydzień po tygodniu. To będzie intensywne powitanie jesieni dla rowerzystów!


Fun dla CiapkowaZawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: Fun - około 10-kilometrowy, Mini - około 25-kilometrowy oraz Maxi - około 50-kilometrowy. Na dystansach Mini i Maxi będzie prowadzona klasyfikacja generalna Open, dzięki której wyłonieni zostaną najszybsi zawodnicy tegorocznych zawodów.

Dystans Fun został w założeniu stworzony po to, by pomóc bezdomnym zwierzętom. Część kwoty opłaty startowej zostanie przekazana schronisku OTOZ Animals "Ciapkowo" w Gdyni.

Po zawodach w Wejherowie zawodnicy nie będą mieli zbyt wiele czasu na oddech, to będzie dopiero początek aż sześciotygodniowego cyklu imprez dla nich przeznaczonych. W kolejnym tygodniu, 26 września, odbędą się zawody w Elblągu, następnie w Rumi, Gdańsku, Kolbudach i - finał - w Sopocie.


Wiosna tym razem jesienią- Tegoroczna odsłona cyklu Garmin MTB Series jest już naszym siódmym spotkaniem z zawodnikami - mówi Filip Szołowski, organizator. - Cieszymy się, tym bardziej że sezon jest bardzo trudny zarówno dla zawodników, jak i dla nas, organizatorów. Zdajemy sobie sprawę z wielu trudności, ale mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z faktu, że udało się doprowadzić do organizacji wyścigów. Imprez pod szyldem Garmin MTB Series nie mogło zabraknąć w kalendarzu. Po wielu latach do cyklu wraca Elbląg ze swoimi świetnymi trasami. W miejsce odwołanych zawodów w Stężycy zawodnicy będą mieli ponownie okazję sprawdzić się na wymagających trasach Wysoczyzny Elbląskiej.
Wciąż trwają zapisy do zawodów serii Garmin MTB, również na edycję wejherowską. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie organizatora. Do 18.09 opłaty startowe wynoszą 89 złotych na dystansach Mini i Maxi oraz 79 złotych na dystansie Fun. W dniu zawodów za udział trzeba będzie zapłacić 100 złotych.
Czy w tym sezonie bierzesz udział w zawodach sportowych?
22%

tak

15%

jeszcze nie miałe(a)m okazji, ale chcę nadrobić

63%

nie i nie planuję

zakończona

łącznie głosów: 136