W sobotę ścigamy się w Lang MTB

14 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Udana, inauguracyjna edycja maratonu Lang MTB Trąbki Wielkie

16 czerwca nieopodal Gdańska - w miejscowości Trąbki Wielkie odbędzie się czwarty w tym sezonie Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy. Nadmorska gmina po raz pierwszy znalazła się na mapie imprez organizowanych przez Czesława Langa. W sobotę oprócz maratonu odbędzie się także dodatkowy wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.Uczestnicy Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych mają za sobą już trzy wyścigi - w Krakowie, Warszawie i Gdańsku. (przeczytaj relację)

Najbliższa edycja będzie wyjątkowa, bo po raz pierwszy odbędzie się w Gminie Trąbki Wielkie. Teren Gminy rozciąga się na południe w odległości kilkunastu kilometrów od Gdańska. Pofalowana równina, bogata w doliny, wąwozy i zalesione wzgórza są doskonałym terenem do rozegrania maratonu MTB.

- Bardzo się cieszę, że na mapie maratonów pojawi się nowe miejsce. Do tego naprawdę wyjątkowo piękne. Chcemy położyć szczególny nacisk na aktywizację młodzieży oraz promocję regionu i zdrowego trybu życia. Jestem przekonany, ze wspólnie z lokalnymi władzami i organizacjami stworzymy niezwykłą imprezę - mówi Dyrektor Generalny Lang Team, Czesław Lang.
- Mam nadzieję, że uczestnicy oraz ich rodziny i przyjaciele będą się u nas czuli, jak w domu. Chcemy pokazać wyjątkowe miejsca w naszej gminie, a całe wydarzenie połączyć z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj - dodaje Wójt Gminy Trąbki Wielkie, Błażej Konkol
Tradycyjnie uczestnicy Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych będą mieli do wyboru trzy dystanse - Mini, Medio i Grand Fondo. Wyścig będzie rozgrywany na 27-kilometrowych rundach, kolarze startujący na dystansie Grand Fondo będą mieli do pokonania łącznie 88 kilometrów. Trasa maratonu w Trąbkach Wielkich jest zróżnicowana i interwałowa, z dużą liczbą podjazdów. A wszyscy, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby pokonać trasę maratonu, mogą wziąć udział w 10-kilometrowej Paradzie Rodzinnej - rekreacyjnym przejeździe, który jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci i rodziców.

Młodzi kolarze będą mogli także wystartować w dodatkowym wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. To cykl imprez dla dzieci i młodzieży rozgrywany pod hasłem "Szukamy kolarskich talentów". Udział w wyścigu jest darmowy, a wystartować mogą dzieci i młodzież z roczników 2003-2008. Dodatkowy wyścig w Trąbkach Wielkich nie będzie uwzględniany w klasyfikacji generalnej Pucharu.

Sobota w Trąbkach Wielkich szykuje się więc niezwykle interesująco. Każdy kto ma rower i kask może przyjść i wziąć udział w maratonie. Nadal można się rejestrować wnosząc opłatę w dzień przed i w dniu imprezy w Biurze Zawodów. (opłata tylko w gotówce)

Opłaty:

-60 zł - Grand Fondo / Medio / Mini / MTB Open (płatne w gotówce dzień przed imprezą)
-70 zł - Grand Fondo / Medio / Mini / MTB Open (płatne w gotówce w dniu imprezy)
-10 zł - Rodzinna Parada
-50 % zniżka dla dzieci i młodzieży od rok ur. 2002 - 2005 na dystansach Mini i Medio

Zapraszamy do kibicowania i odwiedzenia miasteczka wyścigu - nawet jeśli nie jeździcie na rowerze, w specjalnej strefie Vienna Life znajdziecie mnóstwo atrakcji dla każdego.

Zapoznaj się z regulaminem imprezy

Organizator:

Lang Team Sp. z o.o.,
Biuro Organizacji Imprez Sportowych
www: Vienna Life Lang Team / Trąbki Wielkie
e-mail: kontakt@langteam.com.pl