W sobotę ściganie na rowerach w Gdańsku

10 września 2020, 19:00
Joanna Skutkiewicz

Po przedostatniej edycji tegorocznej serii MH Automatyka MTB Pomerania Maraton Luzino, przyszła pora na ostatnie zawody letniego cyklu. Już w najbliższą sobotę, 12 września, w Gdańsku przy zbiorniku Jasień odbędzie się finał cyklu. W dniu startu wciąż będzie można zapisać się do udziału - wówczas opłata startowa wynosi 100 złotych.To już ostatnie zawody serii MH Automatyka MTB Pomerania Maraton zaplanowane na ten nieco skrócony sezon. Finał cyklu odbędzie się na pagórkowatej trasie wytyczonej na terenie Nadleśnictwa Gdańsk w Gdańsku-Jasieniu. Do wyboru są dystanse Speed - 24 km z 530 m przewyższenia oraz Mega - 47 km z 1060 m przewyższenia. Odbędzie się także 10-kilometrowa Rodzinna Wycieczka Rowerowa w ramach akcji Aktywuj się w Gdańsku.

W ramach rywalizacji odbędą się Mistrzostwa Polski Leśników MTB. Aby zgłosić chęć udziału w tejże klasyfikacji, po dokonaniu rejestracji, należy wysłać wiadomość e-mail ze zgłoszeniem do organizatora.


Pakiet startowy można odebrać w piątek, 11 września, między godziną 20 a 21 w Decathlon Kartuska oraz w sobotę godzinach 7:30-13 w biurze zawodów. Starty będą rozgrywać się od godziny 9 (dystans Mega) i 13:15 (dystans Speed). Wycieczka Rowerowa Aktywuj się w Gdańsku wyruszy o godzinie 9:15.

Regulamin zawodów znajduje się tutaj.


Zobacz wideorelację z edycji w Luzinie: