stat

We wtorek otwarte spotkanie ws. przyszłości Mevo

26 stycznia 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

28 stycznia w Gdańsku odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące dalszych działań w związku z zawieszonym systemem Roweru Metropolitalnego MEVO. Wydarzenie ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani kwestią powrotu wypożyczalni roweru miejskiego.Podczas grudniowych warsztatów, o których pisaliśmy tutaj, pojawiło się sporo pomysłów dotyczących wznowienia systemu Mevo. Użytkownicy postulowali między innymi o wprowadzenie do floty rowerów także jednośladów konwencjonalnych, bez wspomagania elektrycznego oraz o integrację systemu z komunikacją miejską, szczególnie z SKM.

Najbliższe spotkanie będzie miało na celu podsumowanie warsztatów, przeprowadzenie dialogu technicznego oraz przedstawienie harmonogramu najbliższych działań. Na przejęcie Mevo chętnych jest aż 12 firm, w tym poprzedni operator, firma Nextbike. Poza nimi do przetargu chcą stanąć m.in. firma Orange oraz T-Mobile.

12 firm chętnych na przejęcie MevoSpotkanie odbędzie się 28 stycznia, we wtorek, o godzinie 17:00 w siedzibie Obszaru Metropolitalnego przy ul. Długi Targ 39/40 (II piętro, sala 209) w Gdańsku.

Uczestnicy spotkania proszeni są o dokonanie rejestracji poprzez specjalnie przygotowany formularz.
Czy czekasz na powrót roweru metropolitalnego?
55%

tak, z niecierpliwością

20%

jest mi to wszystko jedno

8%

nie spodziewam się, że wróci

17%

nie, wolał(a)bym żeby go nie było

zakończona

łącznie głosów: 984