Wkręć się w Sopot. Podsumowanie tegorocznej akcji

8 listopada 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Wraz z końcem października zakończyła się rywalizacja rowerowa pt. "Wkręć się w Sopot". W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 571 osób z 22 sopockich firm. Najbardziej aktywną rowerowo firmą okazała się Ergo Hestia.


W roku 2020 po raz trzeci zorganizowano akcję "Wkręć się w Sopot", polegającą na rowerowej rywalizacji pracowników sopockich firm. Każda osoba zatrudniona na terenie Sopotu mogła włączyć się do gry i jeżdżąc rowerem, zbierać punkty dla swojej firmowej drużyny. Liczyły się nie tylko dojazdy do pracy, jednak w ogólnym rozrachunku stanowiły one ponad 40 proc. wszystkich przejazdów.

W ciągu dwóch miesięcy trwania akcji, od 1 września do 30 października włącznie, 571 osób z 22 firm przejechało rowerem łącznie 21 tys. przejazdów na łącznym dystansie 192 tys. km. Poza aspektem prozdrowotnym inicjatywa miała na celu również zaoszczędzenie środowisku produkcji zanieczyszczeń powietrza generowanych przez samochody.

- To tak, jakby 269 razy pokonać drogę miedzy Sopotem a Zakopanem - wyjaśnia Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. - Budujące jest to, że mimo szalejącej pandemii, gdy wiele osób pracuje zdalnie, udało się osiągnąć frekwencję zbliżoną do zeszłorocznej. Pokazuje to, że gra doskonale przyjęła się wśród lokalnych firm i pracowników. Rywalizacja pozwoliła na zaoszczędzenie około 15 ton paliwa, które byłoby spalone, gdyby uczestnicy dojeżdżali do pracy samochodami.

Niezwykła historia Michała i Trolla
Laureaci tegorocznej edycjiNajbardziej rowerowym przedsiębiorstwem z Sopotu okazała się Ergo Hestia, która wyprzedziła Hotel Sheraton i sopocki MOPS. W czołowej piątce uplasowały się także NDI oraz Urząd Miasta. Rekordową liczbę kilometrów użytkownicy pokonali 22 września, we wtorek - aplikacja zanotowała wówczas aż 4 tys. 709 km w 587 przejazdach.

Nie tylko lampki. Bądź widoczny i bezpieczny na rowerzeOsoby, którym udało się zebrać dostateczną liczbę punktów, mogą wymieniać je na nagrody ze sklepu dostępnego w aplikacji.

Do 13 listopada trwa akcja "Kręć kilometry dla Gdańska", w której pracownicy gdańskich firm zbierają punkty za dojazdy do i z pracy.
Czy w tym roku brałe(a)ś udział w rowerowych grach miejskich?
32%

tak, już po raz kolejny

12%

tak, po raz pierwszy

18%

nie, ale chciał(a)bym spróbować następnym razem

38%

nie i nie planuję

zakończona

łącznie głosów: 66

Mogłeś jeszcze nie czytać