Wkręć się w Sopot. Ruszyła rejestracja do gry miejskiej

9 sierpnia 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Ruszyła rejestracja do trzeciej edycji rowerowej gry miejskiej "Wkręć się w Sopot". Tegoroczna zabawa będzie trwała przez dwa miesiące - od 1 września do 30 października 2020 roku. Celem rywalizacji jest zachęcenie osób mieszkających i pracujących w Sopocie do regularnego dojeżdżania do pracy rowerem.


"Nie ma złej pogody na rower, są tylko kiepskie ubrania" - z takiego założenia wychodzą organizatorzy miejskiej gry rowerowej, która rozpocznie się 1 września. Choć lato w pełni i do jesiennej pluchy daleko, już teraz warto pomyśleć nad tym, aby rowerem do pracy dojeżdżać nawet przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Korzystaj z roweru regularnieRowerem podróżuje się szybko i wygodnie, a co więcej, gdy zasiadamy przy biurku do codziennych obowiązków, mamy już na koncie dawkę rozbudzającej, prozdrowotnej aktywności fizycznej. Jeśli odpowiednio się wyposażymy, jesienne przejażdżki rowerowe nie będą nastręczać nam kłopotów. A we wrześniu i w październiku mogą dodatkowo umożliwić nam wygranie upominków.

W roku 2019 do rywalizacji "Wkręć się w Sopot" stanęło 30 sopockich firm. Ponad 650 osób kręciło kilometry do pracy, aby wspomóc swoją drużynę, własne zdrowie i... rozwój infrastruktury rowerowej w mieście. Dzięki zapisom tras, zidentyfikowane zostaną najpopularniejsze trasy rowerowe w Sopocie, co będzie cenną wskazówką dla miasta na najbliższą przyszłość.

Dojedź bezpiecznie rowerem do pracyNowe zasady i nagrodyWyniki uczestników gry miejskiej będą na bieżąco widoczne w aplikacji. Możliwe będzie podejrzenie rankingów, statystyk oraz... przeliczenie przejechanego dystansu na ilość ograniczonej emisji CO2.

- W tym roku po raz pierwszy uruchamiamy moduł "sklepu", w którym wykręcone punkty będzie można wymieniać na wejściówki na koncerty i do różnych instytucji kultury, takich jak Muzeum Sopotu, Opera Leśna czy Państwowa Galeria Sztuki - informuje insp. Marek Niziołek z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Sopotu.

Jak wziąć udział?Zlokalizowane w Sopocie firmy, chętne do udziału w tegorocznej grze, mogą już teraz zarejestrować się elektronicznie w formularzu dostępnym na stronie internetowej lub mailowo pod adresem rower@sopot.pl. W zgłoszeniu należy podać: nazwę firmy, adres biura (jeśli jest kilka budynków, należy wskazać wszystkie), przybliżoną liczbę pracowników w firmie oraz kontakt do firmowego koordynatora rywalizacji. Zgłoszone do konkursu firmy, będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowego przedsiębiorstwa. Najlepsze zostaną nagrodzone statuetkami, pozostałe dyplomami. Ponadto dla najlepszych osób indywidualnych przygotowano kilkadziesiąt bonów do sklepów sportowych o wartości od 100 do 300 zł.

Aby stać się uczestnikiem rywalizacji i aktywnie kręcić kilometry dla swojej firmy, wystarczy pobrać aplikację "Activy", wykorzystującą dane GPS i dołączyć do drużyny firmowej.

Udział z zabawie, zarówno dla pracowników, jak i firm, jest całkowicie bezpłatny. Szczegółowe informacje i formularz rejestracji drużyn znajduje się na stronie poświęconej rywalizacji.
Czy bierzesz udział w rowerowych grach miejskich?
16%

tak, jako członek zespołu firmowego

21%

tak, indywidualnie

44%

nie, nie interesuje mnie to

19%

nie jeżdżę rowerem

zakończona

łącznie głosów: 129

Mogłeś jeszcze nie czytać