Wkręć się w Sopot i Kręć Kilometry dla Gdańska. Ostatnie dwa tygodnie trwania akcji

13 października 2019, 16:00
Joanna Skutkiewicz

Do końca jesiennej gry rowerowej pozostały dwa tygodnie. Punkty za przejazdy w październiku liczą się podwójnie, więc wciąż warto włączyć się do akcji. W aplikacji Activy zarejestrowano już 1 mln 275 tys. 891 kilometrów przejechanych w Gdańsku i 122 355 kilometrów w Sopocie.


Akcja zachęcająca do jazdy rowerem jesienią zbliża się do końca. Przez cały wrzesień i październik użytkownicy z Gdańska i Sopotu mogą zdobywać punkty za przejazdy w obrębie danego miasta, a dojazd do pracy jest dodatkowo punktowany. W październiku za jazdę rowerem do i z pracy można każdorazowo zdobyć aż 100 punktów - we wrześniu było ich o połowę mniej. Warunkiem zaliczenia bonusowych punktów jest dołączenie do firmowego zespołu w aplikacji.

Przedsięwzięcie ma na celu przekonanie mieszkańców Trójmiasta, że jesień to świetna pora na jazdę rowerem. Dane pozyskiwane w trakcie akcji mają także pomóc władzom miast w wyznaczaniu nowych inwestycji rowerowych oraz wskazanie im, którymi trasami najczęściej poruszają się rowerzyści.

Dojedź bezpiecznie rowerem do pracy- Gra rowerowa "Kręć kilometry dla Gdańska" to kontynuacja idei kampanii "European Cycling Challenge - Kręć kilometry dla Gdańska", której trzy wcześniejsze edycje zakończyły się sukcesem Gdańska - czytamy na stronie rowerowygdansk.pl. - W zeszłym roku kampanię promującą dojeżdżanie do pracy na rowerze zorganizowaliśmy już po raz szósty, ale po raz pierwszy jesienią. Nowa formuła kampanii spodobała się gdańszczanom. W rywalizacji uczestniczyła rekordowa liczba 300 firm. Na licznikach ruchu rowerowego odnotowano najlepsze wyniki od początku pomiarów w miesiącach wrześniu, październiku i listopadzie, co może świadczyć o pozytywnym efekcie kampanii. Ogólnopolska Gra Rowerowa 2018 to 1,6 mln przejechanych kilometrów, 109 061 przejazdów do pracy wykonanych przez 3 543 gdańskich rowerzystek i rowerzystów.
Osoby, które do tej pory nie zarejestrowały się w aplikacji, wciąż mogą dołączyć do zabawy. W tym celu należy ściągnąć aplikację Activy. Zasady gry i regulaminy dostępne są na stronie akcji.

Warunki punktowania są następujące:
- Za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z minimum 20 minutami przerwy między kolejnymi przejazdami - 5 punktów;
- Za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy, z ograniczeniem do punktowania dwa razy dziennie w pięciu dowolnych dniach w tygodniu - 50 punktów;
- Za każdy przejechany rowerem kilometr - 1 punkt (dla przejazdów powyżej 1,5 km);
- Punkty przyznawane od 1 do 30 października są liczone podwójnie;
- Punkty przyznawane będą za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się na terenie miasta Gdańska (w przypadku wariantu gry "Kręć kilometry dla Gdańska") lub Sopotu (w przypadku wariantu "Wkręć się w Sopot").


Graj indywidualnie lub w drużynieNa najaktywniejszych rowerzystów czekają atrakcyjne nagrody. Pierwszy tysiąc osób, którym uda się uzbierać po 777 punktów, otrzyma drobne upominki, a ci, którzy zdobędą 7 777 punktów - bluzy rowerowe. Organizatorzy mają zamiar nagrodzić stu najlepszych uczestników indywidualnych, najlepsze szkoły oraz drużyny firmowe.

Aktualnie w rankingu firmowym w Sopocie przoduje zespół Ergo Hestii, który zarejestrował 20 982 km, co dało im 175 274 punktów. Na podium plasują się aktualnie również MOPS Sopot i Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie. W rankingu indywidualnym niedoścignieni są użytkownicy bratek - z wynikiem 7 779 punktów oraz Magdalena M - 1 913 km i 7 320 punktów.

W Gdańsku najprężniejszą firmą jest Gdańska Stocznia Remontowa - zespół może pochwalić się wynikiem 73 986 km (376 931 pkt). Drużynę stoczni gonią Grupa Kapitałowa LOTOS (67 830 km i 360 822 pkt) i Federal-Mogut Bimet (24 452 km, 255 150 pkt). Wśród użytkowników indywidualnych prowadzą Rafał J. (5 086 km, 11 729 pkt) i Małgosia W (2 635 km i 9 090 pkt).
Czy twoja firma bierze udział w grze rowerowej?
67%

tak

1%

nie, ale chyba sam(a) ją zgłoszę

32%

nie

zakończona

łącznie głosów: 122