stat

Wpadła para kradnąca rowery. Pojazdów nie udało się odzyskać

17 stycznia 2020, 13:00
piw

33-letni mężczyzna i jego 38-letnia znajoma mieli w ostatnich tygodniach ukraść pięć rowerów - ich łupem padały cztery jednoślady pozostawione w halach garażowych i komórkach, a także rower pozostawiony przed jedną z galerii handlowych.Wszystko zaczęło się od kradzieży roweru pozostawionego przed galerią handlową. Do przestępstwa doszło na początku stycznia. Kryminalni ze Śródmieścia zajęli się sprawą i - głównie dzięki informacjom operacyjnym i rozpoznaniu środowiska - wytypowali 33-latka, który mógł mieć coś wspólnego z kradzieżą.

Jak się okazało, tego samego 33-latka do innych podobnych przestępstw wytypowali też, niemal równocześnie, policjanci z Suchanina. Tym razem chodziło o serię kradzieży rowerów z hal garażowych i komórek, do których dochodziło od kilku tygodni na terenie Moreny.

- Policjanci z Suchanina zatrzymali do tej sprawy także 38-letnią mieszkankę Gdańska, która usłyszała łącznie cztery zarzuty kradzieży rowerów. Kobieta dopuściła się kradzieży wspólnie z zatrzymanym 33-latkiem - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Zatrzymany 33-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów - oprócz czterech kradzieży, dokonanych wspólnie z koleżanką, odpowie także za kradzież z włamaniem. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, odpowiadać będzie więc przed sądem jako recydywista.

Skradzionych jednośladów nie udało się niestety odzyskać.
Gdzie trzymasz rower?
23%

w mieszkaniu

18%

w hali garażowej lub w garażu

44%

w komórce lokatorskiej lub piwnicy

5%

przed budynkiem lub w ogrodzie

10%

na balkonie

zakończona

łącznie głosów: 2368

piw