Z mapą po przygodę. Weź udział w Harpusiu

24 lutego 2020, 12:30
Joanna Skutkiewicz

Rusz z mapą po przygodę - to już kolejny rok, w którym na miłośników aktywnego spędzania czasu czeka cały cykl imprez na orientację pod nazwą Harpuś. To świetna okazja do tego, aby bawić się całą rodziną lub, wedle życzenia, pościgać się na poważniej. Najbliższa edycja odbędzie się już 1 marca w Gdańsku.Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na wiek, kondycję i poziom zaawansowania. W Harpusiu można wystartować całą rodziną lub indywidualnie. Zasady są proste: należy odnaleźć punkty zaznaczone na mapie. Trasa nie jest wyznaczona na sztywno, więc każdy porusza się jak chce. Przy okazji zabawy i rywalizacji uczestnicy mają okazję poznać lasy i parki w Trójmieście.

Osoby, które nigdy nie startowały w imprezie na orientację, mogą liczyć na krótkie szkolenie przed startem. Następnie każdy uczestnik dostaje kolorową mapę i może wyruszać w drogę. Atrakcje nie kończą się wraz z dotarciem na metę i otrzymaniem pamiątkowego dyplomu: uczestników czeka jeszcze losowanie nagród i upominków.

Zobacz w naszym Kalendarzu, kiedy planowane są harpusiowe imprezy


Bogaty pakiet świadczeńW pakiecie startowym, poza możliwością uczestnictwa w imprezie i przeżycia harpusiowych emocji, zawodnicy dostaną swój "niezbędnik" - a w nim kolorową mapę, profesjonalnie przygotowane trasy harpusiowe wraz punktami kontrolnymi w terenie, pakiet informacji praktycznych czy numer startowy i inne gadżety.

Po dotarciu na metę odbywa się losowanie nagród i upominków, a każdy z uczestników, niezależnie od uzyskanego wyniku na trasie, dostaje kolorowy dyplom uczestnictwa, pamiątkowe kolorowe naklejki do książeczek turystycznych czy odciski okolicznościowych harpusiowych pieczęci. Wyniki po zakończonym Harpusiu dostępne są w bazie i na stronie internetowej.

Po przebyciu trasy na mecie czeka też posiłek w postaci owoców lub słodkości i bufet z wodą, herbatą i kawą wraz z dodatkami.

Kilka dystansów do wyboruKażdy start jest jedyny w swoim rodzaju i każdy oferuje pozytywne emocje, kontakt z naturą i możliwość poznawania przepięknych zakątków Trójmiasta.

W Harpusiu dostępne są trasy w zależności od poziomu zaawansowania:
- zielona - trasa krótka i łatwa, ok. 2-3 km,
- niebieska - trudność trasy porównywalna z trasą zieloną, od 2,5 do 4 km w liniach prostych,
- czerwona - 3-5 km w linii prostej, sporo punktów do odnalezienia,
- czarna - przygotowana z myślą o biegaczach chcących poćwiczyć nawigację w terenie, a także wszystkich osób lubiących nieco dłuższy spacer z mapą; od 3,5 do 6 km w linii prostej.

Kalendarz cyklu Harpuś na 2020 rok


Zgłoszenia do HarpusiaOsoby chcące wziąć udział w imprezie mogą wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie organizatora. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do piątku do godz. 12 przed dniem imprezy. Można również zgłosić się na miejscu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora.