Za nami inauguracja jesiennego Garmin MTB

25 września 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Ruszyły zapisy do wiosennej edycji Garmin MTB Series

Za nami inauguracja jesiennej edycji Garmin MTB Series 2018. Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła rowerzystów i na linii startu stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników, którzy do pokonania mieli jeden z dwóch dystansów: Mini o długości około 28 km lub Maxi, czyli ok. 56 km. Krótszy dystans, wśród mężczyzn najszybciej pokonał Tomasz Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork), a wśród kobiet Monika Kulling (Klif Team). Na dystansie Maxi najlepsi zawodnicy to Tomasz Repiński (Ase Trek Gdynia) i Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów).Równo o godz. 11 wystartowali zawodnicy ścigający się na dystansie Maxi, którzy do pokonania mieli dwie pętle. Po pierwszej rundzie na prowadzenie wyszedł Piotr Rzeszutek - lider klasyfikacji generalnej po wiosennej edycji cyklu, jednak na drugim okrążeniu dogoniła go grupa zawodników, w której znaleźli się Tomasz Repiński, Przemysław Ebertowski, Michał Bogdziewicz i Daniel Majkowski. Jako pierwszy na metę z czasem 02:03:04 wjechał Repiński, drugie miejsce zajął Michał Bogdziewicz (02:03:07, Apteka Gemini). Trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Ebertowskiemu z klubu ASE Trek Gdynia, który na mecie zameldował się z czasem 02:03:08.

- Praktycznie od samego startu na pierwszym zjeździe zrobiła się luka. Chciałem ją skasować, ale po konsultacjach z czteroosobową grupą, w której był Tomek Repiński, Michał Bogdziewicz i Daniel Majkowski odpuściliśmy Piotra Rzeszutka. Trzymaliśmy go jednak w zasięgu wzroku. Piotr był dziś bardzo mocny i musieliśmy się mocno napracować, by skasować go na drugiej rundzie - powiedział Przemysław Ebertowski, trzeci zawodnik dystansu Maxi.
Najszybszą kobietą na tym dystansie była Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 02:25:35), która po wiosennej edycji prowadziła w klasyfikacji generalnej na dystansie Mini. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia; 02:35:27) - dotychczasowa liderka generalki na tym dystansie. Trzecie miejsce na podium przypadło Kindze Tomaszewskiej (FTI Racing Team; 02:37:18).

Na dystansie Mini najszybszym zawodnikiem był Tomasz Rzeszutek (01:02:15, Klub Kolarski Lew Lębork). Drugie miejsce zajął Radosław Rocławski (MLKS Baszta Bytów, 01:02:30). Trzeci na metę dojechał Piotr Polus (Wysepka.pl, 01:03:08).

- Stałem w siódmej linii na starcie, ale przed pierwszym podjazdem byłem już w czołówce. Starałem się jako pierwszy podjechać, co mi się udało i na samym szczycie zyskałem kilka sekund. Doskoczył do mnie Radosław Rocławski i razem kontynuowaliśmy jazdę. Były bardzo błotniste zjazdy, trzeba było uważać i to właśnie na nich powiększaliśmy swoją przewagę. Zmienialiśmy się na prowadzeniu, aż dojechaliśmy do singla, gdzie Rocławski popełnił błąd i się przewrócił. A ja pojechałem swoje i udało mi się zwyciężyć - powiedział zwycięzca na dystansie Mini, Tomasz Rzeszutek.
W rywalizacji pań na tym dystanse najlepsza była Monika Kulling (01:18:25). Jako druga na linii mety zameldowała się Ewelina Cywińska (FTI Racing Team, 01:18:40). Trzecie miejsce na podium zajęła Katarzyna Grochowska (GK STG, 01:19:26).GALERIA ZDJĘĆ; fot. Tomek Ferenc.pl

Kolejne edycje jesiennego cyklu Garmin MTB Series:

Kolejne etapy jesiennej edycji tegorocznego cyklu zapowiadają się niezwykle emocjonująco! Drugi etap odbędzie się już w najbliższą niedzielę - 30 września w Stężycy, gdzie na zawodników czeka najszybsza trasa cyklu. Finał serii to zawody w Rumi, które w tym roku odbędą się wyjątkowo w sobotę, 6 października. Na zawodników czeka najtrudniejsza trasa i to właśnie po zawodach w Rumi okaże się, kto zwycięży w tegorocznym cyklu Garmin MTB Series.

Zapisy cały czas trwają.
Zarejestruj się za pomocą formularza zgłoszeniowego

Organizatorzy:

Labosport Polska
więcej informacji na Garmin MTB Series
Aktualności na Facebooku

Zobacz naszą archiwalną wideo relację z Wejherowa: