stat

Zakończenie Garmin MTB Series w Rumi

7 października 2019, 11:00
Joanna Skutkiewicz

Niedzielne zawody w Rumi zakończyły tegoroczne zmagania w ramach Garmin MTB Series. Cykl objął troje zawodów serii wiosennej i tyle samo wydarzeń zorganizowanych jesienią. Na obydwu dystansach wyłoniono zwycięzców klasyfikacji generalnej.Dystans MaxiZawodnicy z dystansu 50-kilometrowego ruszyli na trasę punktualnie o godzinie 11:00. Po pierwszej pętli tej selektywnej trasy z niewielką przewagą prowadził lider generalki po dwóch etapach Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski LEW Lębork). Tuż za nim jechał Bartosz Banach (Apteka Gemini), który po pierwszym okrążeniu miał tylko kilkanaście sekund starty. Na trzecim miejscu był Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini), który tracił do Rzeszutka półtorej minuty. Banach mocno naciskał i na drugim okrążeniu udało mu się dojechać do Rzeszutka, ale mimo wszystko liderowi klasyfikacji generalnej po dwóch etapach udało się odeprzeć ataki i niezagrożony zameldował się na mecie z czasem 02:25:17. Piotr Rzeszutek mógł się cieszyć z trzeciego zwycięstwa w jesiennej edycji.

- Dziś moje trzecie miejsce w finale jest moim wielkim sukcesem - mówił Michał Bogdziewicz. - Ci, którzy widzieli mój ubiór zimowy na starcie, mogli łatwo się domyślić o co chodzi. Nie zdradzałem tego wcześniej, ale tydzień walki z mocnym przeziębieniem wyciął mnie z walki. A trasa w Rumi niestety nie wybacza! Będąc w pełni zdrowia i tak dziś nie wygrałbym z Piotrem Rzeszutkiem, bo pokazał on niesamowitą formę na koniec sezonu, ale rywalizacja mogła by być ciekawsza.
W kategorii kobiet na podium uplasowały się kolejno Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów) - niekwestionowana zwyciężczyni klasyfikacji generalnej, Ewelina Cywińska (Majbike Team) i Monika Kulling.Dystans MiniNa krótszym dystansie pierwszy do mety dojechał Damian Ciba (TA KO Team). Osiągnął niemal dwuminutową przewagę nad drugim na mecie Gustawem Ostajewskim (Klif Team Chłapowo). Podium uzupełnił Dawid Bojarczak (Beko). W klasyfikacji pań zwyciężyła Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia), a za nią linię mety przekroczyły Agnieszka Pieper (Klub Kolarski LEW Lębork) i Justyna Cebula (GKS Cartusia Kartuzy).

Klasyfikacja generalnaZawody w Rumi, jako ostatnie z jesiennego cyklu Garmin MTB Series, ustanowiły również kolejność zawodników w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Garmin MTB Series - jesień 2019

Dystans Maxi - mężczyźni:
1. Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski LEW Lębork)
2. Bartosz Banach (Apteka Gemini)
3. Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini)

Dystans Maxi - kobiety:
1. Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów)
2. Ewelina Cywińska (Majbike Team)
3. Monika Kulling

Dystans Mini - mężczyźni:
1. Damian Ciba (TA KO Team)
2. Dawid Bojarczak (Beko)
3. Gustaw Ostajewski (Klif Team Chłapowo)

Dystans Mini - kobiety:
1. Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia)
2. Agnieszka Pieper (Klub Kolarski LEW Lębork)
3. Natalia Śliwińska (GKS Cartusia Kartuzy)
Na zakończenie trzeciego etapu każdy uczestnik, który ukończył wszystkie trzy imprezy jesiennej edycji, otrzymał pamiątkowy medal finishera. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną odsłonę cyklu, a szczegóły dotyczące kalendarza na 2020 rok będą znane w najbliższym czasie.

Kalendarz Garmin MTB Series 2019:
>>> Gdańsk | 7 kwietnia 2019
>>> Kolbudy| 14 kwietnia 2019
>>> Sopot | 28 kwietnia 2019
>>> Wejherowo | 22 września 2019
>>> Stężyca | 29 września 2019
>>> Rumia | 6 października 2019